12. 8. 2009 21:30
Hašek: Na začátku byli hráči v křeči
Ivan Hašek
Ivan Hašek | Foto: Ondřej Besperát

Teplice - Ivan Hašek byl po středečmím zápase proti Belgii spokojený. Měl důvod, jeho premiéra na lavičce národního týmu vyšla na jedničku. Čeští fotbalisté vyhráli přípravné střetnutí 3:1.

Utkání hrané na teplických Stínadlech především ukázalo, že mužstvo má na to hrát dobře.

Na druhou stranu byla vidět i nervozita a křeč, čehož si všiml i nový reprezentační trenér.

Čtěte dále: Dobrý start Haška, trefa Baroše. Česko - Belgie 3:1

"Bylo poznat, že hráči byli dobrých patnáct minut v křeči, která pramenila z nervozity, jak zápas zvládneme. Jenže postupem času jsme získávali půdu pod nohama, stále se zlepšovali a ke konci utkání jsme už hru ovládali," řekl Hašek na tiskové konferenci.

Jak sám uvedl, kritizovat by ještě šla trochu opatrná hra obránců a záložníků, kteří často místo založení útoku nedávali utkání pořádný spád. To se však týkalo hlavně první půle, kdy Belgie byla vyrovnaným soupeřem.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Pro Slovensko? Snad bude Koller

Jenže i když se pak fotbalisté znatelně zlepšili, velké závěry z jejich výkonu nelze dělat. Pořád šlo jen o přípravu, klíčové bude až zářijové utkání na Slovensku. Podle Haška byl středeční zápas dobrým znamením.

"Ani z dnešní sestavy nelze vyčíst, jak se v Bratislavě představíme. Doufáme, že už k dispozici bude Honza Koller, věřím v uzdravení Tomáše Rosického, budeme ještě silnější," vzkázal do Bratislavy český kouč.

Koller, jak už bylo avizováno, slíbil svůj návrat do reprezentace a vyloučený není ani comeback Pavla Nedvěda.

Hašek ale tvrdí, že i tak není mužstvo slabé a hlavně: Atmosféra je dobrá. Jaký to rozdíl oproti předchozím měsícům, kdy si bývalý kouč Rada nezískal u fotbalistů, fanoušků i mnoha odborníků autoritu.

"Budeme mít čas na přípravu, máme tam pět dní," konstatoval svazový šéf a kouč v jedné osobě.

Rosického výborně nahradil Plašil

Trenéři neradi hodnotí po utkáních výkony jednotlivců a Hašek to až na jednu výjimku dodržel. Tentokráte prostě musel pochválit Jaroslava Plašila, který podle něj dokázal proti |Belgii nahradit znovu zraněného Tomáše Rosického.

"Vyvíjel největší aktivitu, jeho výkon se mi líbil, všechny jeho přihrávky mířily dopředu a navíc ani jednu nepokazil," chválil Hašek.

Poznamenal, že pokud některé kritické hlasy tvrdí, že Češi nemají kreativního záložníka, tak jim nová posila francouzského mistra z Bordeuax ukázala, že nemají pravdu. "Odehrál vynikající zápas," dodal kouč.

Čtěte dále: Slováci cítí historickou šanci. Na Čechy je vyprodáno!

Radost z Plašilova výkonu musel mít i Karel Brückner, protože sedmadvacetiletý záložník patřil k jeho oblíbencům. A i díky němu se možná hráč znovu ocitl v nominaci, protože Brückner je nově poradcem národního týmu.

Jeho místo na lavičce však zůstalo prázdné. Proč zápas sledoval z hlediště? "Chtěli jsme si to vyzkoušet, protože z tribuny jsou některé věci více vidět a jeho poločasové poznatky byly velmi potřebné," vysvětlil kouč.