Hannover prohrál v Hamburku a dál čeká na body z venku

24. 11. 2013 19:41
Report 13. kola německé Bundesligy z nedělního programu.
Fanoušci Hamburku mohou být spokojení.
Fanoušci Hamburku mohou být spokojení. | Foto: youtube.com

Hamburk - Fotbalisté Hannoveru prohráli ve 13. kole německé ligy na hřišti Hamburku 1:3 a protáhli sérii zápasů bez vítězství na sedm. Navíc jako poslední bundesligový tým dál čekají na první získaný bod z venkovních zápasů.

Hannover už nevyhrál více jak dva měsíce

Hannover, který naposledy v německé lize vyhrál před více než dvěma měsíci, se dostal v severoněmeckém derby do vedení díky trefě Szabolcse Husztiho z 28. minuty. Náskok mu však vydržel jen tři minuty, než srovnal parádním gólem pravačkou Milan Badelj.

Hned v první minutě po změně stran skóre otočil hlavičkou po dlouhém nákopu Heikeho Westermanna útočník Maximilian Beister, který se trefil ve čtvrtém z posledních pěti zápasů. Čtyři minuty před koncem přidal třetí gól Hamburku střelou na zadní tyč turecký reprezentant Hakan Calhanoglu.

Hamburk, v jehož sestavě chyběli čeští fotbalisté Petr Jiráček a Jaroslav Drobný, svého soupeře předstihl v tabulce a vzdálil se sestupovým příčkám, na které má nyní k dobru čtyři body.

Mohuči málem nestačilo ani vedení o tři branky

Mohuč s obráncem Zdeňkem Pospěchem, který odehrál první poločas, si díky chytrému lobu Nicoalie Müllera a dvěma trefám Šindžiho Okazakiho vypracovala za 70 minut v Brémách vedení 3:0, ale nakonec se o tři body strachovala.

V posledních pěti minutách snížili na konečných 2:3 Eljero Elia a svou premiérovou trefou v bundeslize útočník Franco di Santo, víc už ale hráči Werderu nestihli. Celý zápas odehrál za domácí tým obránce Theodor Gebre Selassie.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Hamburk - Hannover 3:1 (31. Badelj, 46. Beister, 84. Calhanoglu - 28. Huszti), Brémy - Mohuč 2:3 (85. Elia, 90. Di Santo - 17. a 70. Okazaki, 7. N. Müller).

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.