Hamšík zůstává v Itálii. Prodloužil smlouvu s Neapolí

Sport Sport, Red Spo
18. 3. 2010 19:10
Slovenský záložník by měl hrát v Neapoli do roku 2015
Marek Hamšík
Marek Hamšík | Foto: Reuters

Neapol - Stály o něj ty největší evropské velkokluby. Slovenský záložník Marek Hamšík se však rozhodl zůstat i v dalších letech hráčem italské Neapole.

Talentovaný dvaadvacetiletý reprezentant prodloužil ve čtvrtek s italským týmem smlouvu, a v Serii A by tak měl působit až do června roku 2015. Uvedl to italský server Gazzeta dello Sport.

Čtěte také: Chelsea se chystá utrácet. A hodlá přivést i Hamšíka

Hamšík přišel do Neapole v létě roku 2007 a díky svým kreativním schopnostem byl často experty přirovnáván k Pavlu Nedvědovi.

Během loňského podzimu pak pomohl svými výkony Slovensku k postupu na mistrovství světa v Jižní Africe. Po něm by pak měla jeho tržní hodnota ještě vzrůst.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy