Hamšík se vrátil domů, gólem a asistencí pokořil Slovan

Aktualizováno 2. 10. 2014 23:20
Fotbalisté Neapole zvítězili v zápase druhého kola skupiny I Evropské ligy na hřišti Slovanu Bratislava 2:0.
Marek Hamšík slaví se spoluhráči gól proti Slovanu Bratislava.
Marek Hamšík slaví se spoluhráči gól proti Slovanu Bratislava. | Foto: Reuters

Bratislava - Fotbalisté Neapole zvítězili v zápase druhého kola skupiny I Evropské ligy na hřišti Slovanu Bratislava 2:0. Slovenský kapitán italského celku Marek Hamšík si připsal gól a asistenci. Svěřenci Františka Straky tak zůstali bez bodu, Neapol je naopak ve "sparťanské" skupině stoprocentní.

Od začátku utkání byli hosté aktivnější, vypracovali si několik šancí a v 35. minutě se radovali z gólu, když Hamšík po centru Koulibalyho překonal hlavou vybíhajícího gólmana Perniše. I nadále měla Neapol více ze hry, Slovan v první půli Cabrala v brance Italů ani jednou neohrozil.

V druhém dějství se dvakrát do šance dostal Milinkovič, v 74. minutě ale výhru hostů pojistil střídající Higuaín, kterému poslal přesný centr do vápna Hamšík. Obránce Jablonský odehrál v dresu Slovanu celé utkání, útočník Fořt příležitost nedostal.

Lille s Rozehnalem uhrálo bod

Lille s obráncem Rozehnalem v základní sestavě remizovalo na hřišti Wolfsburgu 1:1. Přestože byl francouzský celek po většinu času spíše pod tlakem "Vlků", v 77. minutě kopal po Rodriguezově ruce penaltu a Origi ji proměnil. Wolfsburg ale stihl vyrovnat, o pět minut později se trefil zpoza vápna De Bruyne.

Besiktas v Anglii remizoval s Tottenhamem 1:1. V 27. minutě otevřel skóre domácí Kane a Besiktas se v čele s aktivní dvojicí Ba - Sahan dlouho snažil vyrovnat. Povedlo se mu to v 89. minutě, kdy Ba proměnil penaltu po Chirichesově ruce v šestnáctce. V obraně istanbulského celku nastoupil Sivok a odehrál celý duel.

Dněpropetrovsk v sestavě s Mazuchem sice dostal v 28. minutě zápasu na hřišti St. Etienne možnost kopat penaltu za zákrok Perrina na unikajícího Kaliniče, sám faulovaný útočník ji ale neproměnil. Gólman Ruffier proti jeho pokusu reflexivně zasáhl a týmy si po bezbrankové remíze rozdělily body.

Sevilla pouze remizovala

Villarreal porazil Apollon Limassol 4:0, dvakrát se trefili Moreno a Espinosa. Španělé tak vyhráli posledních deset domácích zápasů v Evropské lize. Útočník Rezek z kyperského týmu do zápasu nastoupil v 48. minutě.

Vítěz minulého ročníku Evropské ligy Sevilla v Rijece pouze remizovala 2:2. Po poločase šel do šaten sice s jednobrankovým vedením španělský tým, v 52. minutě byl ale vyloučen Kolodziejczak za faul v pokutovém území a Kramarič penaltu s přehledem proměnil. Patnáct minut nato navíc skóroval Kvržič, porážce zabránil až v nastavení střídající M'Bia.

Fiorentina si bez problémů poradila s Dinamem Minsk 3:0 a připsala si druhou výhru. Inter Milán rovněž neztratil podruhé ani bod, ázerbájdžánský Karabach porazil 2:0 zásluhou D'Ambrosia a Icardiho. Také další italský celek FC Turín uspěl, ale o výhře 1:0 nad Kodaní rozhodl až ve čtvrté minutě nastavení z penalty Quagliarella.

Stejným poměrem vyhrál také Celtic bez Filipa Twardzika v sestavě nad Dinamem Záhřeb. Everton remizoval 1:1 na hřišti Krasnodaru, kde v 43. minutě poslal ruský celek do vedení Brazilec Ari a bod pro hosty v závěru získal Eto'o.

Fotbalová Evropská liga - 2. kolo základních skupin:

Skupina A:

FC Curych - Mönchengladbach 1:1 (1:1)
Branky: 23. Etoundi - 25. Nordtveit.

Villarreal - Apollon Limassol 4:0 (2:0)
Branky: 9. a 82. Moreno, 44. a 51. Espinosa.

1. Villarreal 2 1 1 0 5:1 4
2. Apollon Limassol 2 1 0 1 3:6 3
3. Mönchengladbach 2 0 2 0 2:2 2
4. FC Curych 2 0 1 1 3:4 1

Skupina B:

HJK Helsinky - FC Bruggy 0:3 (0:1)
Branky: 19. vlastní Heikkinen, 70. De Sutter, 78. De Bock.

Skupina C:

Asteras Tripolis - Partizan Bělehrad 2:0 (1:0)

Astra Giurgiu - Salcburk 1:2 (1:2)
Branky: 15. Seto - 36. Kampl, 42. Soriano.

Celtic Glasgow - Dinamo Záhřeb 1:0 (1:0)

Rijeka - Sevilla 2:2 (0:1)
Branky: 53. Kramarič z pen., 68. Kvržič - 26. Aspas, 90.+1 M'Bia. ČK: 52. Kolodziejczak (Sevilla).

Feyenoord Rotterdam - Standard Lutych 2:1 (0:0)
Branky: 47. Van Beek, 84. Manu - 65. Viera.

1. Sevilla 2 1 1 0 4:2 4
2. Standard Lutych 2 1 0 1 3:2 3
3. Feyenoord Rotterdam 2 1 0 1 2:3 3
4. Rijeka 2 0 1 1 2:4 1