Hamšík se omlouval i slavil: Quagliarelly mi bylo líto

Ivo Pospíšil, ip
25. 6. 2010 14:30
Svým spoluhráčům z Neapole se omlouvám, řekl Hamšík

Neapol - V Neapoli patří mezi respektované hvězdy a on na ni nedá nedopustit. Vždyť také v průběhu sezony podepsal nový kontrakt až do roku 2015.

Ve čtvrtek ale šly u Marka Hamšíka všechny ohledy a sympatie k Itálii stranou. A výsledkem byla výhra slovenského reprezentačního týmu nad úřadujícím světovým šampiónem 3:2.

Čtěte také: Revoluce na hřišti: Slováci půjdou ve světě před Čechy

Ta pečetila nejen senzační postup Weissova týmu do osmifinále, ale také konec italského působení na mistrovství světa.

"Marek jde dál, Itálie končí," hlásily oficiální stránky neapolského klubu těsně po zápase.

Ty záběry ale ostře kontrastovaly. Na jedné straně křepčící Hamšík slavil se spoluhráči i fanoušky, na druhé straně jeho spoluhráč z Neapole Fabio Quagliarella plakal.

"Viděl jsem ve Fabiových očích slzy. Je mi ho líto. Bojoval, dal nádherný gól, ale nestačilo to. Pro Itálii je to určitě zklamání, ale na druhou stranu my jsme zase prožili nádherný den," sdělil Hamšík.

I on se na pádu Itálie podílel. Vedle výborného výkonu také stál u druhé branky svého týmu, když sedmnáct minut před koncem našel pěknou přihrávkou v pokutovém území Roberta Vitteka.

Ačkoliv v zápase padly ještě další tři branky, Slovensko v infarktovém závěru postupovou výhru udrželo.

"Na konci jsem za Markem zašel a on byl pochopitelně rád. Popřál jsem mu hodně štěstí a řekl mu, ať postoupí co nejdále," uvedl Quagliarella. 

"Málokdo čekal, že to dokážeme. My jsme ale sehráli zápas, který zůstane navždy v naší paměti. Omlouvám se mým spoluhráčům Maggiovi, De Sanctisovi a Quagliarellovi, ale domluvili jsme se, že v další sezoně dotáhneme společně ke slávě Neapol," slíbil Hamšík.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy