Hamšík se omlouval i slavil: Quagliarelly mi bylo líto

Ivo Pospíšil, ip
25. 6. 2010 14:30
Svým spoluhráčům z Neapole se omlouvám, řekl Hamšík

Neapol - V Neapoli patří mezi respektované hvězdy a on na ni nedá nedopustit. Vždyť také v průběhu sezony podepsal nový kontrakt až do roku 2015.

Ve čtvrtek ale šly u Marka Hamšíka všechny ohledy a sympatie k Itálii stranou. A výsledkem byla výhra slovenského reprezentačního týmu nad úřadujícím světovým šampiónem 3:2.

Čtěte také: Revoluce na hřišti: Slováci půjdou ve světě před Čechy

Ta pečetila nejen senzační postup Weissova týmu do osmifinále, ale také konec italského působení na mistrovství světa.

"Marek jde dál, Itálie končí," hlásily oficiální stránky neapolského klubu těsně po zápase.

Ty záběry ale ostře kontrastovaly. Na jedné straně křepčící Hamšík slavil se spoluhráči i fanoušky, na druhé straně jeho spoluhráč z Neapole Fabio Quagliarella plakal.

"Viděl jsem ve Fabiových očích slzy. Je mi ho líto. Bojoval, dal nádherný gól, ale nestačilo to. Pro Itálii je to určitě zklamání, ale na druhou stranu my jsme zase prožili nádherný den," sdělil Hamšík.

I on se na pádu Itálie podílel. Vedle výborného výkonu také stál u druhé branky svého týmu, když sedmnáct minut před koncem našel pěknou přihrávkou v pokutovém území Roberta Vitteka.

Ačkoliv v zápase padly ještě další tři branky, Slovensko v infarktovém závěru postupovou výhru udrželo.

"Na konci jsem za Markem zašel a on byl pochopitelně rád. Popřál jsem mu hodně štěstí a řekl mu, ať postoupí co nejdále," uvedl Quagliarella. 

"Málokdo čekal, že to dokážeme. My jsme ale sehráli zápas, který zůstane navždy v naší paměti. Omlouvám se mým spoluhráčům Maggiovi, De Sanctisovi a Quagliarellovi, ale domluvili jsme se, že v další sezoně dotáhneme společně ke slávě Neapol," slíbil Hamšík.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy