Hamšík pomohl Neapoli k výhře, Juventus si poradil s AC

6. 10. 2013 23:00
Slovenský fotbalista Marek Hamšík pomohl v italské lize jedním gólem Neapoli rozstřílet Calcio.
Marek Hamšík slaví svůj gól do sítě Livorna
Marek Hamšík slaví svůj gól do sítě Livorna | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín ve šlágru kola porazili AC Milán 3:2 a opět se bodově dotáhli na druhou Neapol. Ta zdolala na domácím hřišti Livorno 4:0 a na druhém místě ligové tabulky ztrácí na vedoucí AS Řím nadále dva body.

Catania se záložníkem Jaroslavem Plašilem v základní sestavě remizovala doma s FC Janov 1:1. Český reprezentant odehrál celý zápas.

Muntari se trefil v devatenácté vteřině

Devatenáct vteřin stačilo fotbalistům AC, aby se ujali nad Juventusem vedení. Přihrávku Antonia Nocerina trefil přesně k tyči Ghaňan Sulley Muntari a jen o sekundu zaostal za Arturo Vidalem, jenž se podobně rychle trefil v utkání Juventusu s Interem v listopadu 2012.

Domácí odpověděli v patnácté minutě, kdy se z přímého kopu trefil bývalý hráč AC Andrea Pirlo. Ve druhém poločase pak převážil výsledek ve prospěch Juventusu Sebastian Giovinco. Ten se prosadil po minutě pobytu na hřišti a jeho gólová střela kuriózně propadla skrz síť.

Hosté museli od 74. minuty dohrávat bez vyloučeného Mexése, který po faulu viděl rovnou červenou kartu. Na 3:1 zvýšil krátce nato Giorgio Chiellini a hosté už stihli jen snížit zásluhou druhé trefy Muntariho. Juventus zůstal v nové sezoně neporažen, naopak milánský klub prohrál již potřetí a v tabulce je s osmi body dvanáctý.

Neapol nadělila Livornu čtyři góly

Neapol dokázala zareagovat na sobotní výhru Římanů na hřišti Interu a o své výhře rozhodla už v prvním poločase po trefách Gorana Panděva a Gökhana Inlera. Po změně stran zvýšil vedení na 3:0 José Callejón a skóre uzavřel sedm minut před koncem zápasu útočník Marek Hamšík, který je s pěti góly druhým nejlepším střelcem ligy.

Do čela střeleckých statistik se vyhoupl Alessio Cerci z FC Turín, jehož šestá ligová branka z penalty však znamenala pouze remízu na hřišti Sampdorie Janov.

Catania díky remíze s FC Janov dosáhla na pátý bod v sezoně a posunula se na šestnácté místo. Na sestupovou pozici má náskok dvou bodů.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

Parma - Sassuolo 3:1 (32. Palladino, 70. Rosi, 76. Cassano - 45.+6 Berardi z pen.), Boloňa - Hellas Verona 1:4 (52. Diamanti z pen. - 22. Cacciatore, 29. Iturbe, 56. Toni, 90.+3 Jorginho), Catania - FC Janov 1:1 (59. Barrientos - 87. vlastní Legrottaglie), Neapol - Livorno 4:0 (3. Panděv, 26. Inler, 54. Callejón, 83. Hamšík), Sampdoria Janov - FC Turín 2:2 (41. Sansone, 90.+3 Eder z pen. - 66. Immobile, 76. Cerci z pen.), Udine - Cagliari 2:0 (34. Danilo, 54. Di Natale),

Juventus Turín - AC Milán 3:2 (15. Pirlo, 69. Giovinco, 75. Chiellini - 1. a 90. Muntari), Lazio Řím - Fiorentina 0:0.

1. AS Řím 7 7 0 0 20:1 21
2. Neapol 7 6 1 0 18:4 19
3. Juventus Turín 7 6 1 0 14:6 19
4. Inter Milán 7 4 2 1 16:6 14
5. Hellas Verona 7 4 1 2 13:10 13
6. Fiorentina 7 3 3 1 13:8 12
7. Lazio Řím 7 3 2 2 11:10 11
8. Udine 7 3 1 3 9:8 10