Hamšík dvěma góly zařídil výhru Neapole nad Juventusem

Red Spo, ČTK
1. 11. 2009 23:00
Juventus - Neapol 2:3, Ac Milán - Parma 2:0

Řím - Fotbalisté vedoucího Interu Milán porazili v 11. kole italské ligy Livorno 2:0 na jeho hřišti a vedou tabulku už o sedm bodů před Juventusem Turín, který v sobotu prohrál 2:3 s Neapolí.

Třetí je vinou horšího skóre Sampdoria Janov po dnešní remíze 0:0 s nováčkem z Bari.

Inter se v Livornu dokázal prosadit až v druhém poločase. Nejlepší střelec úřadujícího mistra Milito si čtyři minuty po přestávce pohrál na hranici vápna s obranou a přesnou ranou poslal hosty do vedení.

Pojistku přidal v 80. minutě z rychlého protiútoku další povedenou ranou krajní obránce Maicon. Svěřencům trenéra Mourinha se v poslední době v domácí soutěži daří, už popáté za sebou v ní zvítězili.

Naopak po perfektním vstupu do sezony ztrácí dech Sampdoria, která z posledních pěti ligových zápasů zvítězila jen jednou.

Domácí byli proti Bari nakonec rádi po hektickém závěru za bod, protože nejdříve hostující Barreto neproměnil v 90. minutě penaltu a další branka vstřelená v nastaveném čase nebyla týmu Bari uznána pro diskutabilní ofsajd.

Janov jen remizoval

Stejný výsledek uhrál i druhý janovský celek FC, který si odvezl bod ze hřiště Palerma. Hvězdami zápasu byli především brankáři Sirigu a Scarpi, kteří předvedli několik důležitých zákroků. Janov, který se 2. prosince střetne v Evropské lize se Slavií Praha v Edenu, dnes nastoupil v sestavě: Scarpi - Bocchetti, Moretti, Biava - Modesto, Milanetto, Rossi, Papastatopulos - Palladino (58. Sculli), Floccari (58. Crespo), Mesto (75. Palacio).

AS Řím doma porazil 2:1 Boloňu a po třech prohrách za sebou v Serii A opět naplno bodoval. Římský celek přitom nezačal dobře ani dnes a po půlhodině prohrával po brance Adailtona. Skóre však srovnal už za dvě minuty černohorský útočník Vučinič a obrat dokonal pět minut po přestávce po přestávce další ofenzivní fotbalista AS Perrotta.

Juventus Turín prohrál v sobotu s Neapolí 2:3 na svém hřišti, přestože vedli ještě v 58. minutě o dvě branky.

Dvěma trefami o se výhru jihoitalského klubu zasloužil slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Domácí poslal po půlhodině hry do vedení francouzský útočník Trézeguet, který přesně hlavičkoval po centru Zdeňka Grygery. Vedení "Staré dámy" zvýšil po přestávce talentovaný záložník Giovinco a zblízka potrestal hrubou chybu hostující obrany.

Neapolští se ale nevzdali a už za pět minut snížili z rychlé akce zakončenou slovenským středopolařem Hamšíkem.

O dalších pět minut později vyrovnal po závaru před brankou neapolský útočník Dátolo a obrat dokonal osm minut před koncem druhou trefou v zápase Hamšík, který dal už sedm ligových branek.

Naděje Juventusu na vyrovnání zmenšil Brazilec Amauri, který byl v nastaveném čase vyloučen za střet z hostujícím brankářem.

V druhém sobotním utkání milánský AC na domácí půdě porazil Parmu 2:0 po dvou brankách Boriella, a potvrdil tak svoji říjnovou formu.

Z pěti zápasů Milánští totiž hned čtyři vyhráli a v pátem remizovali s Neapolí 2:2.