Hamburk v emotivním zápase porazil druhý Dortmund 3:1

20. 11. 2015 23:13
Před zápasem bundesligy mezi Hamburkem a Borussii Dortmund předcházely přísné bezpečnostní kontroly i dvě minuty ticha. První byla věnována obětem francouzského masakru, druhá nedávno zesnulému bývalému kancléři Helmutu Schmidtovi, hamburskému rodákovi.
Volksparkstadion v Hamburku v obležení fanoušků před zápasem s Borussií Dortmund. | Foto: Reuters

Hamburk - Fotbalisté Hamburku zaskočili druhý tým bundesligy Borussii Dortmund výhrou 3:1 v emotivním zápase, jemuž předcházely přísné bezpečnostní kontroly i dvě minuty ticha. Jaroslav Drobný šanci v domácí brance nedostal, z nečekaného výsledku se radoval na lavičce.

Po teroristických útocích v Paříži a dvou zrušených mezistátních zápasech v Belgii a v Hannoveru byly kontroly u vchodů na stadion mnohem přísnější než obvykle. I proto se start utkání posunul o čtvrt hodiny. První minuta ticha byla věnována obětem francouzského masakru, druhá nedávno zesnulému bývalému kancléři Helmutu Schmidtovi, hamburskému rodákovi.

Hamburk nasměroval za třemi body i posunem na osmé místo tabulky Lasogga gólem z penalty, před poločasovou pauzou zvýšil Holtby a v 55. minutě dorazil Borussii její vlastní obránce Hummels. Hostům v závěru nebyl nic platný ani 15. gól sezony gabonského útočníka Aubameyanga, aktuálně nejlepšího střelce německé ligy.

Tým z Hamburku porazil BVB už popáté z posledních sedmi vzájemných zápasů. Ztráta Dortmundu na lídra tabulky mistrovský Bayern může po víkendu narůst na osm bodů.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Hamburk - Dortmund 3:1 (19. Lasogga z pen., 41. Holtby, 55. vlastní Hummels - 86. Aubameyang).