Haiti doprovodilo USA do čtvrtfinále Zlatého poháru

14. 7. 2015 8:12
Duckens Nazon (20) oslavuje se spoluhráči z Haiti gól do sítě Hondurasu.
Duckens Nazon (20) oslavuje se spoluhráči z Haiti gól do sítě Hondurasu. | Foto: Reuters

Kansas City - Fotbalisté Haiti porazili v závěrečném utkání skupiny A Zlatého poháru 1:0 Honduras a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále.

Ten už měli po druhém duelu jasný hráči domácích Spojených států, kteří v pondělí remizovali 1:1 s Panamou. Ta tak musí doufat, že do vyřazovací fáze projde jako jeden z nejlepších dvou týmů na třetím místě.

Zápas Haiti a Hondurasu rozhodl už ve 14. minutě svým druhým gólem na turnaji Duckens Nazon. Zajistil tak své zemi první výhru nad Hondurasem od roku 2007 a zároveň se postaral o to, že semifinalista předchozích pěti turnajů na letošním šampionátu Severní a Střední Ameriky poprvé po dvanácti letech nepostoupí ze skupiny.

Fotbalisté USA měli čtvrtfinále jisté už po páteční výhře nad Haiti a v závěrečném utkání skupiny ztratili první body. Panamu poslal do vedení ve 34. minutě Blas Pérez, nicméně Středoameričané se museli i v třetím duelu na mistrovství spokojit s remízou, kterou zařídil vyrovnáním v 54. minutě Michael Bradley.

Spojené státy vyhrály skupinu se sedmi body, Haiti je druhé se čtyřmi body a Panama bude s třemi body čekat, jak se vyvine situace ve zbylých dvou skupinách.

před 39 minutami

Poslanci uctili minutou ticha zesnulého Jaroslava Kuberu

Poslanci uctili před zahájením první letošní schůze minutou ticha památku Jaroslava Kubery. Předseda Senátu a dlouholetý teplický primátor náhle zemřel v pondělí. Horní komora navrhne vládě vyhlášení státního smutku.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku, před tím byl jejím místopředsedou. V novodobé historii Česka je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů. Senátorem byl dvě desetiletí. V Teplicích působil jako primátor téměř čtvrt století.