Haindlová kandidaturu vzdala, Peltovi se ve volbě nepostaví

Sport Sport
20. 5. 2013 18:21
Jediným funkcionářem, který zveřejnil svůj zájem ucházet se o vrcholný post, zůstává současný šéf asociace Miroslav Pelta.
Markéta Haindlová.
Markéta Haindlová. | Foto: FAČR

Praha - Markéta Haindlová nebude na červnové valné hromadě kandidovat na funkci předsedy Fotbalové asociace České republiky (FAČR).

"V pátek jsem kandidaturu podala, ale dnes jsem ji stáhla," řekla Markéta Haindlová.

Důvodem je fakt, že jeden ze subjektů, který ji původně nominoval, svou podporu odvolal.

Podle informací deníku Aktuálně.cz ale Haindlová ani tak nedala dohromady potřebný počet 10 nominací od klubů z úrovně I., či II. ligy, ČFL, MSFL nebo divizí, jak předepisují stanovy.

Podpořili Handlovou, dostali 10 červených

Podle neoficiálních informací podpořily Haindlovou mimo jiné tyto kluby: Roudné, Převýšov, Doubravka a Nové Strašecí. Zajímavé je, že jmenovaným klubům se o víkendu notně nedařilo, jejich zápasy skončily úhrnným skóre 1:15, přičemž jim dohromady bylo vyloučeno 10 hráčů.

Libor Šolc, předseda Roudného, dal výkon sudích zápase v Rokycanech, který se nedohrál, jednoznačně do souvislosti s tím, že jeho klub Haindlovou podpořil (více zde).

"Neobstála jsem, získala jsem pouze devět statečných. Prosím sledujte jejich budoucí osudy, neboť u řady z nich již v době, kdy nominace měly být pouze v obálce na Strahově, došlo k rychlým represím. Těmto devíti klubům velmi děkuji a omlouvám se, že se mi nepodařilo získat více lidí pro jinou, než "Ivánkovskou" cestu českého fotbalu," napsala Haindlová ve své tiskové zprávě, kteoru vydala v pondělí večer.

"Mé lidské přesvědčení,  že se musím pokusit alespoň o něco, se upevnilo zejména po veřejném ohlášení pevného svazku Romana Berbra a Miroslava Pelty.  Zde došlo ke spojení dvou vzájemně tolerovaných etáží v jeden velký suterén," zmiňuje Haindlová.

"Pokusila jsem se bez ohledu na neuvěřitelné tlaky na mou likvidaci získat potřebný počet klubů (jiná cesta je absolutně nemožná), který by mě umožnil kandidovat na funkci předsedkyně FAČR. Ale neobstála jsem. Prosím tisíce lidí, kteří ten sport milují jako já, aby tento signál nebrali jako porážku, ale jako další výzvu k zesílení boje za radost a slušnost před vápnem i za vápnem."

Jediným uchazečem o pozici č. 1 asi Pelta

Jediným funkcionářem, který dosud zveřejnil svůj zájem ucházet se o vrcholný post, tak tedy zůstal současný šéf asociace Miroslav Pelta.

Volební valná hromada se uskuteční 8. června v Praze. FAČR zveřejní kompletní seznam kandidátů do třináctičlenného výkonného výboru v úterý.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Serena Williamsová nastoupí v 2. kole v Lexingtonu proti sestře

Serena Williamsová vybojovala na tenisovém turnaji v Lexingtonu postup do druhého kola. Při prvním startu na okruhu WTA od Australian Open zdolala držitelka 23 grandslamových titulů krajanku Bernardu Peraovou po více než dvouhodinovém duelu 4:6, 6:4 a 6:1. O postup do čtvrtfinále si zahraje se svou starší sestrou Venus, která v souboji bývalých světových jedniček vyřadila Viktorii Azarenkovou z Běloruska hladce 6:3, 6:2.

Osmatřicetiletá Serena Williamsová v Lexingtonu zahájila po koronavirové pauze přípravu na US Open. Newyorský grandslam je na programu od 31. srpna a Američanka má v plánu na něm startovat.

Soupeřkou Marie Bouzkové v druhém kole bude Ruska Anna Blinkovová. Té v třetím setu vzdala domácí hráčka Kristie Ahnová.

Tenisový turnaj žen v Lexingtonu v USA (tvrdý povrch, dotace 225.500 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

S. Williamsová (1-USA) - Peraová (USA) 4:6, 6:4, 6:1, Sabalenková (2-Běl.) - Brengleová (USA) 6:1, 6:7 (5:7), 6:2, Putincevová (5-Kaz.) - Tomljanovicová (Austr.) 6:0, 6:4, Džabúrová (8-Tun.) - McNallyová (USA) 6:2, 6:4, V. Williamsová (USA) - Azarenková (Běl.) 6:3, 6:2, Pegulaová (USA) - Zvonarevová (Rus.) 6:1, 5:7, 6:4, Bellisová - Di Lorenzová (obě USA) 6:1, 6:2, Blinkovová (Rus.) - Ahnová (USA) 2:6, 6:4, 3:1 skreč, Teichmannová (Švýc.) - Kalinská (Rus.) 6:2, 7:5, Govorcovová (Běl.) - Matteková-Sandsová (USA) 7:6 (7:4), 6:1, Gauffová - Dolehideová (obě USA) 7:5, 7:5.

Zdroj: ČTK
Další zprávy