Peru je díky brankám Guerrera v semifinále Copa América

26. 6. 2015 8:08
Fotbalová reprezentace Peru porazila na turnaji Copa América Bolívii 3:1 a postoupilo do semifinále. Hattrickem se o to postaral útočník Paolo Guerrero.
Slavící autor hattricku Paolo Guerrero
Slavící autor hattricku Paolo Guerrero | Foto: Reuters

Temuco (Chile) - Bývalý dlouholetý bundesligový hráč Paolo Guerrero poslal hattrickem fotbalisty Peru do semifinále jihoamerického šampionátu. Třetí tým z před čtyř let porazil ve čtvrtfinále 3:1 Bolívii a o postup do finále se utká s pořádajícím Chile.

Peru nastoupilo do zápasu poprvé na turnaji Copa América s hvězdným útokem, v němž byli vedle Guerrera ještě Claudio Pizarro z Bayernu Mnichov a Jefferson Farfán ze Schalke. Aktivita se Peruáncům vyplatila a díky slepeným gólům ze 20. a 23. minuty jim Guerrero zajistil dvougólové vedení.

Jednatřicetiletý útočník, jenž v letech 2004-2012 hrál německou ligu za Bayern a Hamburk, zkompletoval v 74. minutě hattrick. "Stále se zlepšujeme. Moc lidí nám před turnajem nevěřilo, ale znovu jsme dokázali, že jsme dobrý tým," řekl Guerrero, jenž dosud na turnaji neskóroval.

Čestný úspěch Bolívie zaznamenal v 84. minutě z penalty Marcelo Moreno.

Semifinále mezi Peru a Chile se bude hrát v pondělí. O den později se o postup do finále střetnou vítězové čtvrtfinálových duelů Brazílie - Paraguay a Argentina - Kolumbie.