Guardiola má první trofej. Bayern vyhrál Audi Cup

2. 8. 2013 10:04
Bayern Mnichov porazil ve finále Audi Cupu Manchester City 2:1.
Bayern Mnichov slaví triumf v Audi Cupu 2013
Bayern Mnichov slaví triumf v Audi Cupu 2013 | Foto: Reuters

Praha - Trenér Pep Guardiola získal ve svém novém působišti první trofej. Bayern Mnichov ve čtvrtečním finále Audi Cupu porazil Manchester City 2:1.

Triumf bavorskému velkoklubu na jeho domácí půdě v Allianz Areně vystříleli Müller a Mandzukič, jediný úspěch anglického celku zaznamenal Negredo. V zápase o třetí místo porazil AC Milán 1:0 brazilské Sao Paulo.

Bayern musel otáčet

Bayern měl sice v prvních minutách navrch, ovšem svou převahu ke vstřelení branky nevyužil. Své příležitosti postupně nezužitkovali Ribéry, Robben či z dálky pálící Kroos.

Po půlhodině tedy přebrali iniciativu Citizens a proti Jovetičovi a Narimu se zase musel činit Neuer.

V 61. minutě už Manchester udeřil. Letní posila Negredo utekl obraně domácího celku a pohotovou střelou otevřel skóre.

Radost Citizens však netrvala dlouho. Po ruce Zabalety proměnil v 67. minutě penaltu Müller a o šest minut později dokonal obrat hlavou Mandzukič.

Chelsea a Real postupují

V zámoří další přípravné zápasy před novou sezonou sehrály i další světové velkokluby. Real Madrid si připsal už čtvrté vítězství v přípravě, když ve čtvrtfinále Chamipons Cupu zdolal v Phoenixu Los Angeles Galaxy 3:1. O finále se utká s Evertonem.

Druhou semifinálovou dovjici utvoří třetí tým Audi Cupu AC Milán, který si již minulý týden zajistil postup přes Valencii (2:1), a Chelsea, která bez zraněného Tomáše Kalase v noci na pátek porazila Inter 2:0. Poločas za "Blues" odchytal Petr Čech.