Gólový půst i nudu Kirin Cupu Češi s Japonci nezahnali

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
7. 6. 2011 14:27
Na japonském turnaji nepadla ani jedna branka

Jokohama - I druhé utkání české fotbalové reprezentace na Kirin Cupu skončilo bezgólovou remízou. Po nerozhodném utkání s Peru totiž čeští fotbalisté uhráli výsledek 0:0 i s reprezentací domácího Japonska.

A protože vzájemný duel Peru a Japonska skončil rovněž tímto výsledkem, s trochu nadsázky se dá říci, že podruhé v historii vyhráli Kirin Cup, neboť na japonských ostrovech triumfovali již v roce 1998.

Na rozdíl od let devadesátých ale český tým letos na turnaji nepůsobil příliš přesvědčivým dojmem a ani úterní duel s Japonskem neměl ve svých rukou - respektive jej několikrát musely výbornými zákroky zachraňovat právě ruce Petra Čecha.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde
Spokojený Bílek: Remíza s mistry Asie se počítá

Japonec Honda: Chceme české fotbalisty rozdrtit
Peru nás přehrálo technicky, uznali zklamaní fotbalisté
Bída. Čeští fotbalisté se štěstím remizovali s Peru

Do zápasu přitom Češi vstoupili o něco aktivněji, než proti Jihoameričanům, neboť si hned v jedenácté minutě připsali dvě střely na branku, čímž překonali svůj střelecký "výkon" proti Peru.

Ani Rajnoch, ani Roman Hubník se ale svými hlavičkami nedokázali prosadit.

Domácí měli nicméně po většinu času balon na svých kopačkách a do poločasu si vypracovali dvě poměrně slušné šance. Ani Hasebe, ani Endo si však na výborného Petra Čecha nepřišli.

Čtrnáctý celek žebříčku FIFA mohl vstřelit první branku turnaje chvíli po přestávce, kdy spoluhráči kombinační hrou do šance vysunuli Jošidu, jenž ale ze tří metrů vůbec netrefil odkrytou bránu.

O chvíli později se do slušné šance na druhé straně dostal Jan Rezek, jehož našel pěkným centrem ve vápně Gebre Selassie, ale forvard plzeňské Viktorie potvrdil, že mu štěstěna na jaře příliš nepřeje, neboť svůj pokus zamířil jen do náručí domácího gólmana.

Poslední velké šance zápasu měli Japonci. V 78. minutě totiž rychlou akci zakončovali Okazaki a Lee, jenže na fantastického brankáře Chelsea v české svatyni si ani z bezprostřendí blízkosti nepřišli.

Michal Bílek si tak během svého působení u reprezentace připisuje šestou remízu z patnácti odehraných utkání.

Přípravné fotbalové utkání v rámci Kirin Cupu:

Japonsko - Česko 0:0

Rozhodčí: Atkinson - Cann, Mullarkey (všichni Angl.). ŽK: Kolář, Janda (oba ČR). Diváci: 65.856.

Sestavy:

Japonsko: Kawaguči - Inoha (63. Makino), Konno, Jošida - Učida (90. Sekiguči), Endo (63. Ienaga), Hasebe, Nagatomo - Okazaki, Lee, Honda. Trenér: Zaccheroni.

ČR: Čech - R. Hubník, Sivok (46. Gebre Selassie), Rajnoch, Kadlec - Petržela (83. Pilař), Kolář, Vacek, Rezek (90.+2 Janda) - Lafata (66. M. Hubník), Fenin (80. Necid). Trenér: Bílek.