Gólman Šachtaru si kvůli dopingu dva roky nezahraje

Sport ČTK Sport, ČTK
30. 1. 2012 11:36
Rybka má dvouletý zákaz činnosti. Bystroň na svůj trest zatím čeká
Foto: Reuters

Kyjev - Brankář Olexandr Rybka ze Šachtaru Doněck dostal od UEFA dvouletý trest za doping. Čtyřiadvacetiletý ukrajinský fotbalista měl loni v listopadu po ligovém utkání s Karpaty Lvov pozitivní test na zakázané diuretikum.

Rybka, který má na kontě dva starty za ukrajinskou reprezentaci, si prý látku vzal kvůli hubnutí. Spoluhráč českého záložníka Tomáše Hübschmana však podle generálního manažera Šachtaru Sergeje Palkina její užití neprobral s týmovými lékaři.

Čtěte více o kauze Bystroň:

Plzeňského stopera Davida Bystroně zřejmě potká podobný osud. Kvůli nálezu nepovolených látek v jeho moči po utkání Ligy mistrů na půdě běloruského Borisova mu hrozí až čtyřletý distanc. Devětadvacetiletý hráč Viktorie se má verdikt disciplinární komise UEFA dozvědět v průběhu února.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy