Golda: Křetínský důkazy pořád nedodal. Případ uzavřít nemohu

Sport ČTK Sport, ČTK
17. 12. 2012 16:25
Disciplinární komise nestihne do Vánoc uzavřít fotbalvou korupční kauzu.
Jiří Golda.
Jiří Golda. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Disciplinární komise FAČR znovu otevře vyšetřování korupční kauzy v nejvyšší fotbalové soutěži podle všeho až v lednu. Její předseda Jiří Golda se totiž stále nedočkal klíčových důkazů od majitele pražské Sparty Daniela Křetínského, který mu je minulý týden přislíbil. Golda však věří, že se tak stane brzy a on postoupí v šetření. A aféru, v níž má být hlavní událostí údajné uplácení rozhodčích při jarním utkání Jablonec - Plzeň, také s celou komisí uzavře.

Do Vánoc se kauza nevyřeší

I když Golda nevylučuje náhlý zvrat a možné urychlení šetření kauzy, sám počítá s tím, že komise pokročí spíš až po Novém roce. "Situace je taková, že do Vánoc a konce roku případ ještě zřejmě uzavřít nestačíme. V tuto chvíli vedu určitá jednání, jsem dál v kontaktu i s policií a snažím se získávat další nové informace. Reálně to vidím tak, že disciplinární komisi svolám až v lednu. Nejpozději do poloviny měsíce se musíme sejít a rozhodnout o dalším postupu," uvedl pro ČTK Golda.

Nechtěl být konkrétní a popisovat, jak šetření případu pokročilo od minulého úterý, kdy před komisi předstoupil Křetínský. Ten v polovině září aféru odstartoval tím, že předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi předal informace poukazující na údajné nestandardní praktiky při řízení profesionálních soutěží.

Na klíčové důkazy se stále čeká

O několik týdnů později bývalý ligový sudí Tomáš Adámek uvedl, že mu bývalý manažer druholigových klubů Čáslavi a Táborska Martin Svoboda před jarním zápasem Jablonec - Plzeň dal 200 tisíc korun za ovlivnění utkání ve prospěch Plzně. Západočeši ale jakoukoli spojitost s aférou důrazně odmítají, stejně jako údajně uplácející Svoboda.

Právě Křetínský může být podle Goldy tím, kdo disciplinárce pomůže. "Ale na ty klíčové důkazy a informace od něj (Křetínského) zatím stále čekám. Ale snad je rychle obdržíme a budeme z nich těžit," uvedl Golda.

"Pan Křetínský nám ukázal cestu, díky které se někam můžeme posunout. Jestli to bude mít reálné obrysy, zatím nedokážu posoudit, ale šance, že pokročíme dál, tady je. Může se ale stát i opak. I kdybychom byli dál v důkazní nouzi, na svolání komise do poloviny ledna se nic nezmění. Ať se stane cokoliv, musíme informovat i veřejnost," řekl Golda.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Střelba v kostele v Kalifornii si vyžádala nejméně jednoho mrtvého a pět zraněných

Nejméně jednoho mrtvého a čtyři raněné, kteří jsou v kritickém stavu, si v neděli vyžádala střelba v kostele v americkém městě Laguna Woods v Kalifornii. Podezřelý ze střelby je ve vazbě, uvedly tiskové agentury s odvoláním na místní úřady.

"Zadrželi jsme jednu osobu a rovněž máme zbraň, ze které se nejspíš střílelo," uvedl ve svém prohlášení úřad tamního šerifa. Zadrženým je dospělý muž, jeho motiv dosud není znám.

Střelba v kostele Ženevské presbytariánské církve byla hlášena půldruhé hodiny po místním poledni, uvedl šerifův úřad. Pátá osoba, zraněná při střelbě, utrpěla lehké zranění, uvedly úřady. Všichni postižení jsou dospělé osoby. Zatím není jasné, kde přesně v kostele se střílelo.

Svědky násilí se stalo asi 30 lidí, uvedla šerifova mluvčí Carrie Braunová podle agentury AP. Většina lidí v kostele byla zřejmě původem z Tchaj-wanu. Vyšetřovatelé zjišťují, zda motivem střelby mohla být nenávist a zda střelec byl náboženské obci znám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy