Gól z ofsajdu, nafilmovaná penalta! Barcu i PSG naštval sudí

3. 4. 2013 13:49
Paris St. Germain i Barcelona se po včerejším vzájemném utkání (2:2) zlobily na sudího Wolfganga Starka.
Prohlédněte si nejdůležitější momenty zápasu PSG s Barcelonou včetně diskutovaných situací | Video: youtube.com

Praha - Velká porce kritiky se po úterním šlágru Ligy mistrů mezi Parisem St. Germain a Barcelonou (2:2 - reportáž čtěte ZDE) snesla na hlavu německého sudího Wolfganga Starka.

Ano, toho Starka, jenž o víkendu skvěle zvládl český hit Sparta - Plzeň.

O pár dnů později mu však spílají trenéři velkoklubů Carlo Ancelotti a Tito Vilanova.

Roztrpčení vyvolaly především dvě brankové situace ze závěru zápasu.

Ibrahimovic byl v ofsajdu

V 79. minutě vstřelil domácí kanonýr Zlatan Ibrahimovic gól na 1:1 v momentě, kdy se jednoznačně nacházel v ofsajdovém postavení.

"Slyšel jsem, že Švéd byl v pořádném ofsajdu, a to několikametrovém," zlobil se Vilanova.

Čtyřiačtyřicetiletý lodivod Barcelony připomněl, že rovněž v osmifinále měl katalánský celek rozhodčím co vyčítat.

"Stále si pamatuju, co se stalo v našem předchozím duelu s Milánem. Jeden gól padl po hraní rukou, ale sudí to taky neviděli. I tentokrát bylo několik rozhodnutí sudích hodně pochybných," zlobil se.

PSG: Alexis je skokan

V předposlední minutě normální hrací doby zase hostující Xavi proměnil penaltu poté, co gólman PSG Salvatore Sirigu rukama podrazil Alexise Sancheze.

"To byl dárek od rozhodčího," má jasno Ancelotti, přestože odpískání pokutového kopu vypadalo mnohem regulérněji než Ibrahimovicova trefa.

"S Alexisem máme zkušenosti už z přípravného utkání, který jsme hráli v srpnu. Tehdy také ´skákal´. Dobře ho známe, dělá to rád," dodal italský kouč.