Glasgow Rangers pokus o návrat do skotské ligy nevyšel

ČTK ČTK
31. 5. 2015 18:46
Fotbalisté Glasgow Rangers neuspěli v baráži o účast v nejvyšší skotské soutěži, z níž byli v roce 2012 kvůli dluhům přeřazeni do čtvrté ligy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: http://www.rangers.co.uk

Glasgow - Fotbalisté Glasgow Rangers neuspěli v baráži o účast v nejvyšší skotské soutěži, z níž byli v roce 2012 kvůli dluhům přeřazeni do čtvrté ligy. Na hřišti Motherwellu, který skončil na předposledním místě první ligy, dnes podlehli 0:3 a celkově dvojzápas prohráli 1:6.

Motherwell dnes dnes všechny góly v druhém poločase, prosadili se Johnson, Ainsworth a z penalty Sutton. Čtyřiapadesátinásobní ligoví šampioni Rangers nenavázali na předchozí dvě úspěšné sezony, během nichž se probojovali do druhé ligy. V té letos skončili třetí za Hearts a Hibernianem, se kterým si poradili v semifinále baráže.

 

Právě se děje

před 40 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy