Ghansko-němečtí bratři se pohádali po faulu na Ballacka

ČTK ČTK
12. 6. 2010 11:45
Kevin Prince-Boateng zranil německou hvězdu

Pretoria - Závěrečný zápas základní skupiny D fotbalového mistrovství světa mezi Německem a Ghanou nabídne na reprezentační úrovní málo vídaný sourozenecký souboj.

Pokud nastoupí, střetnou se spolu nevlastní bratři Boatengové, kteří jsou soupeři nejen na hřišti, ale i v životě.

Sourozenci mají společného ghanského otce, jehož rodnou zemi o dva roky starší Kevin-Prince reprezentuje.

Čtěte také: ´Málo jste troubili´ vzkázal fanouškům brankář JAR

"Kevin mi řekl: Každý má svou rodinu - ty svou a já svou. To už mi přijde trochu moc. Takže proto je mi úplně jedno, co dělá, a vůbec mě nezajímá. Nechci s ním být v kontaktu," řekl německým médiím jednadvacetiletý Jerome Boateng, který bude v Jihoafrické republice hájit barvy svého rodného Německa.

Bratři, kteří spolu kdysi začínali v Hertě Berlín, se definitivně rozkmotřili poté, co Jerome otevřeně kritizoval Kevina za jeho faul na Michaela Ballacka.

Starší ze sourozenců zranil v dresu Portsmouthu ve finále Anglického poháru kapitána německé reprezentace Ballacka v barvách Chelsea a připravil ho o účast na mistrovství světa.

"Kevin měl pocit, že jsem se ho měl zastat a ne říkat, že si zasloužil červenou kartu," popsal konflikt dosavadní obránce Hamburku Jerome Boateng, jenž se bude po mistrovství světa hlásit v Manchesteru City.

"Teď si Kevin myslí, že bychom měli jít každý svou vlastní cestou. Na to já říkám: To přece děláme už dlouho," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy