Ghaňané nemohli na trénink. Zmrzlo jim hřiště

Red Spo, ČTK
17. 6. 2010 12:05
Fotbalisty na MS trápí zimní počasí
Foto: Reuters

Rustenburg - Zima se na světovém šampionátu ve fotbale v Jižní Africe znovu přihlásila o slovo.

Ghanská reprezentace musela ve čtvrtek o dvě hodiny odložit trénink, jelikož její hřiště bylo zamrzlé.

Hráči se již chystali na trénink, který měl začít v devět hodin ráno, když je vedení týmu informovalo, že na hřiště vyrazí až o dvě hodiny později. "Dostali jsme zprávu, že hřiště je zamrzlé a není možné na něm trénovat," uvedl viceprezident ghanského svazu Fred Pappoe.

Čtěte také:
V africkém dějišti MS sněží, vyšla výstraha před mrazem
Slovensko na MS uspěje, když nasněží, řekli ekonomové
Hvězdná Argentina chce postup. Francie zlepšit náladu

Jihoafrická republika, kde se šampionát koná, se potýká s nezvykle výrazným nástupem zimního období.

Ještě minulý týden se teploty pohybovaly okolo 25 stupňů Celsia, tento týden však v noci bylo až minus pět stupňů. To se projevuje i na večerních zápasech šampionátu, při kterých fotbalisté kvůli zimě nosí rukavice.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy