Ghana porazila Pobřeží slonoviny a raduje se z bronzu

janc
9. 2. 2008 21:11
Ghana vstřelila tři branky v druhé půli
Gólman Ghany Richard Kingson se raduje z bronzové medaile z afrického šamapionátu. | Foto: Reuters

Kumasi - Fotbalisté Ghany a Pobřeží slonoviny se utkali v zápase o bronzové medaile z afrického šampionátu. V utkání výborné úrovně se nakonec radovala Ghana, která zvítězila 4:2.

Skóre otevřel v 10. minutě Sullay Muntari, který po faulu rozehrál volný přímý kop a nádherně vymetl rožek brány gólmana Pobřeží slonoviny Koneho.

Ve 24. minutě bylo vyrovnáno. Keita skvěle vysunul Sanogu, ten se s vypětím všech sil prodral do pokutového území a poté přízemní střelou překonal Kingsona v brance domácí Ghany.

Utkání jsme sledovali ON-LINE přímo na stadionu

V Kumasi byl k vidění ofenzivní fotbal, zvlášť "Sloni" se neustále drali do útoku a jen díky fantastickým zákrokům domácího gólmana Kingsona bylo skóre vyrovnané.

Ale ne na dlouho. V 32. minutě Tiene odcentroval do vápna a k míči se dostal Drogba, kterého ještě Kingson vychytal, pak však dorážel opět Sanogo a druhým gólem v zápase poslal Pobřeží slonoviny do vedení.

Po příchodu ze šaten se Ghana, hnána bouřlivým publikem, vrhla do útoku Její snaha o vyrovnání byla enormní a v 70. minutě se jí to také povedlo. Quincy se na polovině hřiště ujal míče a sólem kolem čtyř hráčů se dostal až k brankáři, kterého chladnokrevně prostřelil.

O deset minut později se domácí dostali dokonce do vedení. Po trase Addo - Essien putoval míč až k zcela volnému Agogovi, a ten tváří v tvář Konemu přiblížil Ghanu k vítězství.

V 85. minutě definitivně rozhodl o osudu utkání domácí Draman, jenž napřáhl zhruba čtyři metry za šestnáctkou a jeho přízemní rána přeskočila nešťastného Koneho v bráně "Slonů". Ghana si poradil s Pobřežím slonoviny 4:2 a po zásluze jí patří bronzové medaile.