Ghana i Chelsea mají smůlu. Essien může chybět půl roku

jar
19. 1. 2010 13:45
Essien má poškozený meniskus a přetržené vazy
Michael Essien
Michael Essien | Foto: Reuters

Praha - Michael Essien, to měla být největší zbraň Ghaňanů na probíhajícím Poháru Afrických národů a klíčový hráč Chelsea v boji o titul  v Lize mistrů a Premier League.

Jenže Bizon, jak se velkému bojovníkovi ze středu pole přezdívá, teď trpí.

Kvůli poškozenému menisku a přetrženým vazům v koleni, které si způsobil na nedělním tréninku, přijde pravděpodobně do konce sezony o svého kapitána nejen Ghana, ale i Chelsea.

Čtěte také: Barošův návrat na hřiště se opozdí. Musel na operaci

Ghaně, která musí večer k postupu do čtvrtfinále vyhrát, může citelně chybět na červnovém mistrovství světa, pro Chelsea může být neúčast důrazného bořiče hry klíčová v závěru soutěže.

Chelsea sice dokázala jeho neúčast stejně jako absenci Didiera Drogby, Johna Obiho Mikela a Salomona Kaloua v anglické lize i poháru nahradit, v závěru sezony už by se jí to však při zvýšeném počtu zápasů povést nemuselo.

Essien má v poslední době vůbec smůlu. Kvůli problémům se svalem nehrál ještě před startem Poháru národů více než měsíc. Před rokem si zase přetrhl zkřížený vaz v koleni a do hry nezasáhl půl roku.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy