3. 2. 2008 23:45
Za Pobřeží slonoviny jednou skóroval i Drogba
Jednou se trefil i Didier Drogba
Jednou se trefil i Didier Drogba | Foto: Reuters

Ghana - Fotbalisté Ghany zvládli dramatické čtvrtfinále afrického šampionátu, když porazili Nigérii 2:1.

Nigérie se ujala vedení ve 34. minutě, kdy se z penalty trefil útočník Evertonu Yakubu. Za Ghanu, pořádající zemi turnaje, vyrovnal v nastaveném čase první půle hlavou záložník Chelsea Essien.

Nigerijští fotbalisté hráli od třicáté minuty přesilovku, za tvrdý faul byl vyloučen domácí kapitán John Mensa. O osudu utkání však rozhodl osm minut před koncem zápasu Junior Agogo. V semifinále se domácí hráči utkají s vítězem duelu mezi Tuniskem a Kamerunem.

V dalším čtvrtfinálovém utkání se mužstvo Pobřeží slonoviny střetlo s Guineou. "Sloni" od začátku zápasu dokazovali, že jsou právem považováni za jednoho z největších favoritů celého turnaje. Hra byla zcela v jejich moci, problém však měli s proměňováním šancí.

V první půli tak padl pouze jeden gól, trefil se Keita. Druhý poločas už však byl o něčem jiném, Pobřeží slonoviny přidalo další čtyři branky a zaslouženě postoupilo do semifinále.