Gebreho Werder naděloval v bundeslize Hoffenheimu

2. 12. 2012 20:04
Wolfsburg s Janem Polákem v sestavě potřetí za sebou nevyhrál.
Werder Brémy jednoznačně vyhrál na hřišti Hoffenheimu. Gebre byl u toho.
Werder Brémy jednoznačně vyhrál na hřišti Hoffenheimu. Gebre byl u toho. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Werderu Brémy s reprezentačním obráncem Theodorem Gebre Selassiem zvítězili v německé lize na hřišti Hoffenheimu jasně 4:1. Hattrickem se blýskl rakouský útočník Marko Arnautovic.

Brémám už v úvodní půlhodině zařídili dvoubrankový náskok Prödl s Arnautovicem. Pět minut po pauze snížil Salihovič, ale závěr patřil hostům. Jejich šestou ligovou výhru v sezoně pojistil hrdina zápasu Arnautovic góly v 73. a 79. minutě.

Werder, který v minulém bundesligovém kole paradoxně inkasoval stejný domácí debakl 1:4 od Leverkusenu, se v tabulce posunul na osmé místo. Šestnáctý Hoffenheim prohrál počtvrté za sebou a tlak na trenéra Markuse Babbela opět stoupl.

Wolfsburg s Polákem potřetí v řadě nevyhrál

Patnáctý Wolfsburg s Janem Polákem v záloze doma remizoval 1:1 s devátým Hamburkem a potřetí za sebou nezvítězil. Hosty poslal do vedení v 26. minutě Beister, za "vlky" odpověděl v 68. minutě Kjaer.

Na stadionu svého bývalého klubu si nemohl zahrát reprezentant Petr Jiráček, který v týdnu absolvoval oboustrannou operaci třísel. Jeho spoluhráč brankář Jaroslav Drobný zůstal znovu jen na lavičce HSV. Na straně domácích zase chyběl Václav Pilař, zotavující se po operaci kolena.

Německá fotbalová liga - 15. kolo:

Hoffenheim - Brémy 1:4 (50. Salihovič - 29., 73. a 79 Arnautovic, 21. Prödl), Wolfsburg - Hamburk 1:1 (68. Kjaer - 26. Beister).

1. Bayern Mnichov 15 12 2 1 41:6 38
2. Leverkusen 15 9 3 3 28:19 30
3. Dortmund 15 7 6 2 30:16 27
4. Schalke 15 7 4 4 25:19 25
5. Eintracht Frankfurt 15 7 3 5 27:26 24
6. Mohuč 15 7 2 6 21:18 23
7. Stuttgart 15 6 4 5 17:24 22
8. Brémy 15 6 3 6 26:24 21