Gebre Selassie přihrál na gól, Brémy ale prohrály v Hamburku

27. 1. 2013 18:00
Ani přihrávka Thea Gebre Selassieho nestačila Brémám k vítězství na půdě Hamburku. Domácí vyhráli 3:2.
Ve špatném počasí Hamburk vyhrál 3:2. Za Brémy nastoupil i Gebre Selassie, který přihrával na gól. | Foto: Reuters

Hamburk - Fotbalisté Hamburku zdolali v 19. kole německé ligy na domácím hřišti Werder Brémy 3:2. Český obránce Theo Gebre Selassie odehrál za hosty necelou hodinu a přihrával na druhý gól Brém.

Vedoucí Bayern Mnichov uspěl na hřišti Stuttgartu 2:0 a zaznamenal patnáctou ligovou výhru v sezoně. Zároveň zvýšil svůj náskok v čele tabulky na jedenáct bodů,

Stuttgart dohrával v desíti

Bavorský tým prodloužil v duelu se Stuttgartem vítěznou sérii, která trvá již osm zápasů. Naposledy se domácí radovali z vítězství nad Bayernem v březnu 2010.

Gólově se ale lídr tabulky dlouho nemohl prosadit. Podařilo se to až v 50. minutě nejlepšímu klubovému střelci Mandžukičovi, který zaznamenal dvanáctou branku v sezoně a na vedoucího muže ligových statistik Stefana Kiesslinga mu chybí jediná trefa.

V 72. minutě se Mandžukič proměnil v nahrávače, když asistoval u druhé branky Müllerovi. O chvíli později domácí Harnik uviděl druhou žlutou kartu a Stuttgart musel dohrávat o deseti.

Hamburk úspěšně otočil

Brémám se povedl vstup do utkání, když se již v deváté minutě prosadil Lukimya. Za domácí však již za necelou čtvrthodinu vyrovnával druhý nejlepší střelec Hamburku v probíhající sezoně, Korejec Son Hung-min.

Další branky přišly na řadu až ve druhém poločase. Hned v jeho první minutě poslal domácí do vedení Aogo a za dalších šest minut přihrával stejný hráč na třetí branku Hamburku Lotyši Rudnevsovi.

Vzápětí již přišla chvilka českého reprezentačního obránce Gebre Selassieho, který si připsal asistenci u gólu Sokratise a bylo to 2:3. Jenže hned za další dvě minuty musel český obránce ve službách Werderu opustit hřiště, když jej vystřídal Arnautovič.

V 80. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Fritz a stejný trest postihl o deset minut později právě střídajícího Arnautoviče. V devíti hráčích se již svěřenci trenéra Schaafa na vyrovnání nezmohli a Werder tak po třech předchozích výhrách nad tímto soupeřem, tentokrát vyšel bodově naprázdno.

Hamburku, který postrádal zraněného Petra Jiráčka, patří po neúplném 19. kole v tabulce devátá příčka, Brémy jsou dvanácté.