Gebre Selassie odchází do Brém, podepíše čtyřletou smlouvu

Sport Sport
22. 6. 2012 10:20
Pětadvacetiletý obránce opouští Liberec, přestup už by mohla zhatit jen zdravotní prohlídka.
Český fotbalista Theodor Gebre Selassie nahrává míč v utkání skupiny A s Polskem na Euru 2012.
Český fotbalista Theodor Gebre Selassie nahrává míč v utkání skupiny A s Polskem na Euru 2012. | Foto: Eduard Erben

Praha - Jeden z nejlepších českých hráčů na fotbalovém Euru, pravý obránce Theo Gebre Selassie, mění českou Gambrinus ligu za německou bundesligu. Fotbalista přestupuje z Liberce do Werderu Brémy. O dohodě informovaly ani ne dvanáct hodin po čtvrtfinále s Portugalskem oba kluby.

Pětadvacetiletý Gebre Selassie podepíše ve Werderu čtyřletou smlouvu. Přestup by mohla zhatit už jen zdravotní prohlídka.

Hráčův agent: Je to ideální volba pro budoucnost

„Konkrétní zájem projevilo několik klubů už před odjezdem na mistrovství Evropy, další se pochopitelně přidávaly ještě v jeho průběhu. S Werderem jsme byli ale v kontaktu už před turnajem a je to podle mého přesvědčení pro Thea ideální volba pro jeho budoucnost a také sladká odměna za práci, kterou má v posledních letech za sebou,“ potvrdil hráčův agent Viktor Kolář.

Gebre Selassie: Je to stabilní a tradiční klub

Gebre Selassie, který fotbalově vyrůstal v Jihlavě a do Liberce se dostal přes pražskou Slavii, přestup přivítal. „Věřím, že jsme vybrali správně. Jde o stabilní a tradiční klub, který má vždy vysoké ambice. Už se nemohou dočkat, až navážu na úspěšnou sezonu, kterou mám za sebou v Liberci a v národním týmu,“ uvedl mistr české ligy a třináctinásobný reprezentant.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

V centru Bagdádu došlo ke dvěma útokům. Během výbuchů zemřelo nejméně 28 lidí

Při dvou sebevražedných útocích na rušném bagdádském tržišti přišlo ve čtvrtek o život nejméně 28 lidí a dalších 73 bylo zraněno. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. V minulosti za podobnými atentáty ale stáli radikálové z teroristické organizace Islámský stát (IS). S odkazem na irácké úřady o tom informovala agentura AP.

Útoky zasáhly obchodní čtvrť Báb aš-Šarkí v době, kdy se země potýká se zvýšeným politickým napětím kvůli ekonomické krizi a předčasným volbám plánovaným na říjen. Irácká armáda uvedla, že zahynulo 28 lidí a dalších 73 bylo zraněno, někteří vážně. Nemocnice v Bagdádu po útoku aktivovaly tzv. traumaplán. Podle mluvčího armády příslušníci bezpečnostních složek před útokem pronásledovali dva sebevražedné atentátníky. Ti se poté odpálili na náměstí Tajaran.

Jde o první útoky v rušné bagdádské obchodní čtvrti za poslední tři roky. Naposledy se na místě odpálil sebevražedný atentátník v roce 2018 krátce poté, co tehdejší premiér Hajdar Abádí oznámil, že teroristická organizace Islámský stát byla v Iráku poražena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy