Gambrinus už nebude sponzorovat český fotbal. Současné kauzy nás poškozují, tvrdí zástupci pivovaru

David Janeczek David Janeczek
9. 6. 2017 10:38
Pivovar Gambrinus se rozhodl, že už nadále nebude sponzorovat český profesionální fotbal. "Kauzy kolem vrcholového fotbalu a dlouhodobá neochota vedení FAČR udělat zásadní kroky pro zlepšení jeho jména poškozují i nás," říká marketingový manažer pivovaru Marek Dvořák.
Trénink české fotbalové reprezentace.
Trénink české fotbalové reprezentace. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Gambrinus sponzoruje český fotbal rekordních devatenáct let, ale po současných kauzách se rozhodl, že už další peníze do české nejvyšší soutěže a reprezentace nenapumpuje.

"Rozhodli jsme se neuplatnit opci na pokračování sponzorství nejvyšší soutěže a reprezentace. Zatímco se v průběhu času sponzoři měnili, přicházeli a odcházeli, pivovar vytrval ve sponzorství po celou tu dobu, ale současná situace přiměla i tak stabilního partnera, aby přehodnotil svůj postoj," zní v oficiálním prohlášení pivovaru.

Vyjádření podal i marketingový manažer pivovaru Gambrinus Marek Dvořák. "Kauzy kolem vrcholového fotbalu a dlouhodobá neochota vedení FAČR udělat zásadní kroky pro zlepšení jeho jména poškozují i nás."

"Jsme si jistí, že nás fanoušci v našem rozhodnutí podpoří, i nadále budeme sponzorovat fotbal na nižších úrovních, kde cítíme skutečnou radost ze hry a férovost," dodal Dvořák, který upřesnil, že Gambrinus zůstane u financování amatérského fotbalu.

Současná sponzorská smlouva pivovaru a českého fotbalu je sice platná až do konce následující sezony, ale o konkrétní podobě vzájemné spolupráce na toto zbývající období chce pivovar Gambrinus intenzivně jednat. Neuplatnění stávající opce se tedy týká až ročníku 2018/2019.

Společné prohlášení LFA, FAČR a společnosti STES

Fotbalová asociace ČR, Ligová fotbalová asociace společně se společností STES a.s. byly v rámci dosavadních jednáních se společností Gambrinus informováni o skutečnosti, že nedojde po sezóně 2017/18 ze strany Gambrinusu k uplatnění opce současného kontraktu v oblasti partnerství s českou nejvyšší soutěží a fotbalovou reprezentací. Pro fotbal jako celek to tedy není neočekávaný krok. Spolupráce se společností Gambrinus byla dlouhodobá a je těžké si po devatenácti letech představit fotbal bez její účasti. I proto budeme dále pokračovat v jednáních a pevně doufáme, že dokážeme se společností Gambrinus najít shodu v některých jiných patrech fotbalu. V tuto chvíli řešíme, jakou formu spolupráce nastavit od sezóny 2018/19 především v projektech směřujících k výkonnostnímu fotbalu.

 

Právě se děje

Další zprávy