Příbram se snažila, ale Sparta ji nakonec smetla čtyřmi góly

23. 8. 2013 22:30
Sparta porazila v 6. kole Příbram. Mladá Boleslav díky Nešporově gólu v 89. minutě vyválčila na Julisce bod.
Boleslav může být po utkání ráda za bod
Boleslav může být po utkání ráda za bod | Foto: CPA Eduard Erben

Praha -Dlouho se fotbalová Sparta trápila na Letné s Příbramí, ale povedeným závěrem nakonec v utkání 6. kola vyhrála vysoko 4:0. Dvě trefy obstaral střídající Bednář.

Gólem v 89. minutě Martin Nešpor zajistil Mladé Boleslavi na Julisce alespoň bod s Duklou. Za domácí se v 57. minutě trefil Romera.

Sparta s Příbramí dosud prohrála v lize jen dva zápasy a tato statistika se nezměnila ani dnes. Hosté přitom přijeli na Letnou viditelně povzbuzeni dvěma výhrami za sebou a už po dvou minutách měli solidní šancí, jak otevřít skóre. Danoski ale po zaváhání domácí obrany pálil nad.

Jinak ovšem úvod patřil Spartě a po deseti minutách se ujala vedení. Hušbauer napálil z voleje odražený míč a s Mišůnovou tečí propálil gólmana Hrušku. Náskok favorita mohl zvýšit Dočkal, radost z premiérové trefy v rudém dresu mu ale zkazila tyč.

Domácí kotel po půlhodině rozvinul transparentem s textem: "Ten, jehož jméno je zapomenuto a již nikdy nebude vysloveno". Dal tak najevo, co si myslí o hostujícím kouči Františku Strakovi, bývalém sparťanském hráči i trenérovi, který se poprvé od angažmá u rivala Slavie vrátil na Letnou.

Bednář zase prokázal formu

Příbramští nepřijeli bránit a ještě v první půli si vytvořili dvě slibné šance na vyrovnání. Řezníček ale ze strany napálil Vaclíka a letenský gólman pak těsně před pauzou vychytal zblízka Jugase.

Tým od Litavky hrál aktivně i zkraje druhé půle, několik nadějných možností ale nedotáhl. Naopak sparťanské vedení mohl pojistit Lafata, po centru z levé strany však hlavičkoval těsně vedle.

Čtvrt hodiny před koncem už letenský kapitán slavil, po Kadeřábkově přízemním centru doklepl míč hlavou za bezmocného Hrušku. Vzápětí tribuny bouřily, když se na trávník dostal i střídající Bednář. Brzy se málem dočkal i gólu, jenže sám před Hruškou přestřelil.

Šest minut před koncem se už ale Bednář trefil po centru ze strany. V 89. minutě pak Hrušku propálil podruhé a Příbram tak odjela z Prahy s debaklem, byť dlouho sahala po solidním výsledku.

Na Julisce se dlouho nestřílelo

V každém z předchozích čtyř vzájemných ligových duelů padly minimálně tři branky, úvod dnešního utkání však divákům na Julisce příliš atraktivní fotbal nenabídl. Po čtvrthodině hry se sice hlavou prosadil hostující Kysela, ale gól nebyl uznán pro předchozí faul.

Bezbrankový stav o deset minut později nezměnil ani Nešpor, který po Štajnerově ideální přihrávce z pokutového území netrefil branku domácího gólmana Rady.

V závěru úvodní půle se začala osmělovat i Dukla. S Pospěchovou hlavičkou neměl Miller větší problém. Mladoboleslavský brankář poté také přečetl kličku pronikajícího Bergera a pohlídal si i jeho přízemní střelu zblízka.

Boleslav v závěru stupňovala tlak

Dejvický celek do druhého poločasu vstoupil lépe a v 57. minutě se radoval z vedení. Po centru z levé strany tísněný Pospěch nejprve nastřelil tyč, ale volný Romera dorazil míč do prázdné branky. Španělský obránce si v 28. ligovém zápase připsal premiérový gól.

Po rychlém domácím protiútoku mohl vedení Dukly navýšit Néstor. Další španělský hráč se pokusil přehodit Millera, který však jeho slabou střelu chytil do rukavic.

Mladá Boleslav v závěru hrozila především ze vzduchu, s dvěma Nešporovými hlavičkami si ale poradil Rada. Domácí gólman se blýskl i při ráně střídajícího Bořila, kterou vytáhl na roh, v předposlední minutě už ale byl proti tvrdé střele Nešpora bezmocný. Útočník hostů zařídil svému týmu remízu i v závěru minulého zápasu s Olomoucí.

6. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 57. Romera - 89. Nešpor. Rozhodčí: Mikel - Nádvorník, Blažej. ŽK: Néstor - Johana. Diváci: 2150.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Vrzal - Hlinka, Gedeon, Kalouda (74. Malý) - Berger (90. Marek), Pospěch, Néstor (80. Pázler). Trenér: Kozel.

M. Boleslav: Miller - Kysela (76. Štoček), Johana, Kúdela, Fabián - Ščuk, Jarolím - Štajner, Chramosta (63. Bořil), Štípek (63. Jeslínek) - Nešpor. Trenér: Minář.

Sparta Praha - 1. FK Příbram 4:0 (1:0)

Branky: 84. a 89. Bednář, 10. Hušbauer, 75. Lafata. Rozhodčí: K. Hrubeš - Kordula, Hájek. ŽK: Kadeřábek - Abraham, Divíšek, Mašán. Diváci: 7121.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Vácha - Přikryl (76. Bednář), Dočkal (85. Konaté), Hušbauer, Krejčí (63. Vacek) - Lafata. Trenér: Lavička.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Divíšek - Mareš, Mašán (87. Pilík), Abraham (65. Švancara), Tarczal, Danoski (74. Stratil) - Řezníček. Trenér: Straka.

1. Sparta 6 5 1 0 15:4 16
2. Plzeň 5 4 1 0 14:2 13
3. Liberec 5 4 0 1 6:6 12
4. Teplice 5 3 2 0 14:5 11
5. Mladá Boleslav 6 2 3 1 11:6 9
6. Jablonec 5 2 2 1 12:8 8