Plzeň otočila zápas na Hané, Slavia doma padla s Jihlavou

Podívejte se na fotogalerii z utkání mezi Jihlavou a Slavií.
Petr Rada tleská svému týmu. Po výhře na Dukle a remíze s Teplicemi jeho Vysočina znovu bodovala. Tentokrát na Slavii, která minulý týden dokázala porazit Znojmo.
Vraťme se ale do Edenu. Proti svému někdejšímu zaměstnavateli dnes nastoupil nejen trenér Rada, ale také brankář Hanuš, který se v brance Jihlavy pořádně činil.
Slavia sice v utkání měla šance ...
...a podporu diváků ...
23. 3. 2014 18:52
Plzeňští stáhli náskok Sparty v čele Gambrinus ligy na osm bodů, Jihlava už je devátá.

Olomouc - Viktoria Plzeň dokázala podruhé v tomto týdnu otočit zápas, v němž po prvním poločase prohrávala. V nedělním duelu Gambrinus ligy totiž porazila Sigmu Olomouc 2:1, i když stejně jako ve čtvrtek proti Lyonu v utkání jako první inaksovala.

V druhém dnešním utkání nenavázala Slavia na domácí výhru nad Znojmem a v Edenu podlehla Jihlavě 1:2. Vysočina tak bodovala už ve třetím utkání v řadě a vzdaluje se sestupovým vodám.

Tabulku Gambrinus ligy si můžete prohlédnout zde.

Plzeň zmenšila náskok Sparty na osm bodů

Plzeňští, kteří v posledních dvou ligových duelech nedokázali bodovat, začali i na Hané špatně. Už v deváté minutě jim utekl Depetris, nacentroval na Rolince a ten otevřel skóre. V prvním poločase se pak střídaly šance na obou stranách, ale ani Kozáčik, ani Blaha míč do své branky nepropustili.

Druhá půle stejně jako proti Lyonu Plzni vyšla o poznání lépe. Z množství šancí se nakonec urodily kýžené dva góly, když nejprve po centru Horvátha srovnal Daniel Kolář, a poté otočil skóre střídající Tomáš Wágner.

Olomouc přitom mohla v samotném závěru ještě srovnat, jenže ani Depetris, ani Plšek v dobrých šancích nedokázali skórovat.

Viktoria tak díky včerejšímu zaváhání Sparty v Ostravě zmenšila náskok lídra v čele tabulky na osm bodů.

Smejkal byl u tří gólů, body z toho nejsou

Hned dvoubrankové vedení soupeře se doma pokoušela zlikvidovat Slavia, která do utkání vstupovala posílena první výhrou pod novým koučem Pastoorem.

Jenže už ve 14. minutě si dal vlastní branku nešťastník Smejkal, který byl i u druhého gólů Vysočiny. V 56. minutě si s ním ve vápně totiž pohrál Haris Harba a vstřelil vítězný gól.

Slavia nicméně měla v zápase šance a v 75. minutě dokázala snížit. To si totiž trochu vyspravil dnešní bilanci obránce Smejkal. Další akce ale přišly vniveč a i když se publikum v Edenu dožadovalo penalty po zákroku Mikuly na Hrubého, nebylo jim sudím Kovaříkem přáno. Hned vzápětí navíc poslední příležitost v zápase spálil Necid.

Slavia má nyní pod Pastoorem bilanci jedné výhry a dvou porážek při skóre 3:4 a stále má jen čtyři body náskok na sestupové příčky.

Fotbalová Gambrinus liga - 21. kolo:

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Branka: 9. Rolinc - 64. Kolář, 77. Wágner. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Jiřík. ŽK: Zahradníček, Svozil - Čišovský, Procházka, Horváth.

Sestavy:

Olomouc: Blaha - Zahradníček, Svozil, Šindelář, Javůrek - Nepožitek (63. Plšek), Pospíšil (83. Chorý), Houska, Navrátil (89. Dreksa) - Depetris, Rolinc. Trenér: Psotka.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský - Hrošovský, Horváth - Rezek (76. Wágner), Kolář (90.+1 Hubník), Kovařík - Bakoš (62. Tecl). Trenér: Uhrin ml.

Slavia Praha - Vysočina Jihlava 1:2 (0:1)

Branky: 75. Smejkal - 14. vlastní Smejkal, 56. Harba. Rozhodčí: L. Kovařík - Filípek, Štěrba. ŽK: Hrubý - Jánoš. Diváci: 5431.

Sestavy:

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Smejkal, Škoda, Ritchie - Hrubý, Zmrhal - Juhar (67. Vošahlík), Piták (67. Gecov), Mensah (25. Prošek) - Necid. Trenér: Pastoor.

Jihlava: Hanuš - Mikula, Šourek, Krejčí, Vepřek - Jánoš, Kučera - Kukol (81. Kosak), Jungr, Vaculík - Harba (90. Karlík). Trenér: Rada.

1. Sparta 21 17 4 0 50:13 55
2. Plzeň 21 14 5 2 44:17 47
3. Teplice 20 10 5 5 42:23 35
4. Liberec 21 10 5 6 25:24 35
5. Mladá Boleslav 20 9 7 4 38:22 34
6. Dukla 21 8 7 6 24:21 31