Šok po vyhraném derby. Slavia dostala trojku na Slovácku

5. 10. 2012 22:15
Gambrinus liga - 10. kolo: Dukla - Hradec Králové 1:0, Slovácko - Slavia 3:0
Slávisté nedokázali navázat na vítězství v derby a prohráli na Slovácku 0:3
Slávisté nedokázali navázat na vítězství v derby a prohráli na Slovácku 0:3 | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hodně studenou sprchu dostali po vítězném derby se Spartou v minulém kole fotbalisté Slavie.

V páteční předehrávce 10. kola Gambrinus ligy utrpěli jednoznačnou porážku 0:3 na půdě Slovácka, které se tak na´sešívané´ bodově dotáhlo.

Šestizápasovou sérii bez výhry ukončili hráči Dukly, když zvítězili nad Hradcem Králové 1:0. Teprve druhý tříbodový zisk v letošní sezoně zajistil Pražanům po rohovém kopu ve 22. minutě Zbyněk Pospěch.

Absence Latky byla znát

Ve slávistické sestavě se kvůli viróze neobjevil střelec jediného gólu z derby obránce Latka a jakoby jeho absence přinesla na kopačky slávistů smůlu.

Poprvé Pražané kapitulovali už ve 3. minutě, kdy Reinberk našel za obranou na druhé straně Hlúpika, který střelou z malého vápna otevřel skóre.

Ráz utkání byl tedy dán a hosté se ihned pustili do honu za vyrovnáním. Jenže naráželi na výborného gólmana Melichárka, který se blýskl především při šancích Nitrianského a Kisela. Těsně před přestávkou přišla pro slávisty další rána, když na 2:0 zvýšil Kovář.

Svěřenci trenéra Rady se i nadále tlačili dopředu, ale postupem času jejich hru ovládla nervozita a Slovácko mělo možnosti, jak svůj náskok ještě navýšit. Jedinou velkou příležitostí na vykřesání naděje pohrdnul v 63. minutě po minele domácích Mičola.

Definitivní rozhodnutí přinesla 77. minuta, kdy po Juhárově faulu na Kováře proměnil penaltu Volešák.

Premiérová trefa Pospěcha

Dukla nastoupila před minimální návštěvou třináctiset diváků bez obránce Haška, který v minulém utkání v Jablonci několikrát zásadně chyboval, naopak svou premiéru v lize si odbyl Španěl Romera.

Domácí začali aktivněji a po několika náznacích šancí ve 22. minutě udeřili. Po rohu se míč odrazil k Pospěchovi, který neměl problém umístit míč z několika metrů do sítě a zaznamenal svou první trefu po příchodu ze Slavie.

Krátce po změně stran měl druhý gól na kopačce Podrazký, ale přízemní střelou minul bránu. Na hradeckém týmu snaha o vyrovnání překvapivě příliš vidět nebyla.

Ojedinělé příležitosti, Dvořákovu dorážku zblízka a dalekou střelu Haliloviče, skvěle zlikvidoval gólman Rada.

10. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Branka: 22. Pospěch. Rozhodčí: Ardeleánu - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Berger - Pávek. Diváci: 1293.
Dukla: Rada - Romera (88. Božič), Štetina, Vorel, Vrzal - Gedeon, Borek, Podrazký - Berger, Pospěch (78. Marek), Pázler (71. Svatonský). Trenér: Kozel.
Hradec: Koubek - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Štěpán, Pávek (82. Zec), Harba, Zelený (62. Halilovič) - Dvořák, Voltr (46. Rezek). Trenér: Plíšek.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 3:0 (2:0)

Branky: 3. Hlúpik, 45. Kovář, 78. Volešák z pen. Rozhodčí: L. Kovařík - Pelikán, Ubias. ŽK: L. Jarolím, Nitrianský, Mičola (všichni Slavia). Diváci: 5089.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, R. Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Daníček, Valenta (80. Trávník), Volešák (90. Kuzma) - Kovář (87. Lukáš), Došek. Trenér: Habanec.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Cicman, Hubáček, Juhar - L. Jarolím - Mičola, Kisel (70. Koreš), Zmrhal, Tusjak - M. Škoda (87. Vlček). Trenér: Rada.

1. Jablonec 9 5 3 1 19:9 18
2. Plzeň 9 5 3 1 18:8 18
3. Olomouc 9 4 4 1 13:7 16
4. Sparta 9 5 1 3 14:9 16
5. Slavia 10 3 5 2 14:10 14
6. Jihlava 9 3 5 1 16:16 14