Reprezentace se sešla před Eurem. S Čechem, Hubníkem i kapitánem Rosickým

Česká fotbalová reprezentace se v Praze sešla, aby zahájial finální část přípravy na rvropský šampionát, který ve Francii startuje 10. června. Podívejte se na fotogalerii z tréninku.
Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický po odchodu z Arsenalu myslí jen na letní mistrovství Evropy a svou klubovou budoucnost nyní pustil z hlavy.
Pětatřicetiletý záložník však přiznal, že pražská Sparta, která o jeho návrat hodně stojí, pro něj bude téma.
"Momentálně plánuji hrát Euro a tím to pro mě končí. Co se týká mé budoucnosti, tak to teď vůbec neřeším a soustředím se na Euro...
... Na druhou stranu mohu říct, že samozřejmě Sparta pro mě bude téma," řekl Rosický na dnešním srazu reprezentace v Praze.
Foto: Milan Kammermayer
Sport ČTK Sport, Milan Kammermayer, ČTK
23. 5. 2016 21:15
Česká fotbalová reprezentace se v Praze sešla, aby zahájial finální část přípravy na rvropský šampionát, který ve Francii startuje 10. června. Podívejte se na fotogalerii z tréninku.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy