Nedvěd by doletěl během kariéry třikrát na Měsíc, Tévez vydělá na kilometr téměř tisíc eur

Pavel Nedvěd se dostal v žebříčku opravdu hodně vysoko. Kolik během své kariéry nacestoval?
Co se týče fotbalistů, kteří již s aktivní kariérou skončili, je na druhém místě v počtu nacestovaných kilometrů Čech Pavel Nedvěd. Ten urazil dohromady 1 073 471 kilometrů.
Pokud by se mezi sebou vydělily nalétané kilometry a góly, vyšlo by Nedvědovi, že vsítil průměrně 1,48 gólu na deset tisíc kilometrů. Nejvíce Nedvěd nacestoval samozřejmě v Itálii (Lazio a Juventus).
Jen o dvacet tisíc kilometrů více nacestoval Španěl Raúl Gonzáles. Spolu s Nedvědem jsou jediní dva fotbalisté, kteří doposud překročili hranici milionu kilometrů.
Pro představu: Vzdálenost ze Země na Měsíc činí 384 403 kilometrů. Gonzáles s Nedvědem tuto cestu absolvovali téměř třikrát.
Foto: ČTK
Lukáš Caha Lukáš Caha
15. 4. 2017 12:20
Nejen sportovní výkony při závodech či zápasech, ale taktéž stovky až desetitisíce kilometrů musejí sportovci zvládat při výkonu svého povolání. Nejinak tomu je u fotbalistů. Kdo za svoji kariéru nacestoval nejvíc? Kolik si vydělal v přepočtu na kilometr? Prohlédněte si zajímavou galerii, která vychází z dat české společnosti Kiwi.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 7 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy