Nedvěd by doletěl během kariéry třikrát na Měsíc, Tévez vydělá na kilometr téměř tisíc eur

Pavel Nedvěd se dostal v žebříčku opravdu hodně vysoko. Kolik během své kariéry nacestoval?
Co se týče fotbalistů, kteří již s aktivní kariérou skončili, je na druhém místě v počtu nacestovaných kilometrů Čech Pavel Nedvěd. Ten urazil dohromady 1 073 471 kilometrů.
Pokud by se mezi sebou vydělily nalétané kilometry a góly, vyšlo by Nedvědovi, že vsítil průměrně 1,48 gólu na deset tisíc kilometrů. Nejvíce Nedvěd nacestoval samozřejmě v Itálii (Lazio a Juventus).
Jen o dvacet tisíc kilometrů více nacestoval Španěl Raúl Gonzáles. Spolu s Nedvědem jsou jediní dva fotbalisté, kteří doposud překročili hranici milionu kilometrů.
Pro představu: Vzdálenost ze Země na Měsíc činí 384 403 kilometrů. Gonzáles s Nedvědem tuto cestu absolvovali téměř třikrát.
Foto: ČTK
Lukáš Caha Lukáš Caha
15. 4. 2017 12:20
Nejen sportovní výkony při závodech či zápasech, ale taktéž stovky až desetitisíce kilometrů musejí sportovci zvládat při výkonu svého povolání. Nejinak tomu je u fotbalistů. Kdo za svoji kariéru nacestoval nejvíc? Kolik si vydělal v přepočtu na kilometr? Prohlédněte si zajímavou galerii, která vychází z dat české společnosti Kiwi.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy