Nedvěd by doletěl během kariéry třikrát na Měsíc, Tévez vydělá na kilometr téměř tisíc eur

Pavel Nedvěd se dostal v žebříčku opravdu hodně vysoko. Kolik během své kariéry nacestoval?
Co se týče fotbalistů, kteří již s aktivní kariérou skončili, je na druhém místě v počtu nacestovaných kilometrů Čech Pavel Nedvěd. Ten urazil dohromady 1 073 471 kilometrů.
Pokud by se mezi sebou vydělily nalétané kilometry a góly, vyšlo by Nedvědovi, že vsítil průměrně 1,48 gólu na deset tisíc kilometrů. Nejvíce Nedvěd nacestoval samozřejmě v Itálii (Lazio a Juventus).
Jen o dvacet tisíc kilometrů více nacestoval Španěl Raúl Gonzáles. Spolu s Nedvědem jsou jediní dva fotbalisté, kteří doposud překročili hranici milionu kilometrů.
Pro představu: Vzdálenost ze Země na Měsíc činí 384 403 kilometrů. Gonzáles s Nedvědem tuto cestu absolvovali téměř třikrát.
Foto: ČTK
Lukáš Caha Lukáš Caha
15. 4. 2017 12:20
Nejen sportovní výkony při závodech či zápasech, ale taktéž stovky až desetitisíce kilometrů musejí sportovci zvládat při výkonu svého povolání. Nejinak tomu je u fotbalistů. Kdo za svoji kariéru nacestoval nejvíc? Kolik si vydělal v přepočtu na kilometr? Prohlédněte si zajímavou galerii, která vychází z dat české společnosti Kiwi.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy