Freiburg slaví první výhru, zajistila ji Daridova penalta

Aktualizováno 2. 11. 2014 19:39
V přímém souboji o třetí místo porazili fotbalisté Mönchengladbachu v německé lize Hoffenheim 3:1 a na vedoucí Bayern ztrácejí čtyři body.
Fotbalisté Borussie Mönchengladbach se radují po jedné z branek do sítě Hoffenheimu. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Freiburgu zažili až v desátém kole bundesligy pocit vítězství. První tříbodový zisk sezony zajistil svému týmu proměněnou penaltou český záložník Vladimír Darida. Freiburg zvítězil na hřišti Kolína nad Rýnem nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Darida rozhodl o premiérové výhře Freiburgu pět minut po změně stran, když ze značky pokutového kopu potrestal hraní rukou domácího Mërgima Mavraje. V této sezoně skóroval už potřetí.

V přímém souboji o třetí místo porazili fotbalisté Mönchengladbachu v německé lize Hoffenheim 3:1 a na vedoucí Bayern ztrácejí čtyři body. Borussia neprohrála již 17 zápasů v řadě, čímž vyrovnala klubový rekord ze sezony 1970/71.

Jako první se střelecky prosadil André Hahn, kterého ve 12. minutě našel přesným obloučkem Patrick Herrmann. Pro letní posilu domácích z Augsburgu nebyl problém trefit odkrytou branku.

Hosté odpověděli po půlhodině hry, kdy se trefil Francouz Anthony Modeste. Ještě do přestávky si ale Borussia vzala vedení zpět. Hahn tentokrát oplatil centr spoluhráči a Herrmann z bezprostřední blízkosti propálil gólmana Olivera Baumanna.

Ve druhém poločase pak opět Herrmann skóre uzavřel, když vrátil do branky vyražený pokus Havarda Nordtveita z přímého kopu. Hoffenheim utrpěl první porážku v sezoně a na svého přemožitele ztrácí tři body.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Mönchengladbach - Hoffenheim 3:1 (32. a 52. Herrmann, 12. Hahn - 30. Modeste), Kolín nad Rýnem - Freiburg 0:1 (50. Darida z pen.), Paderborn - Hertha Berlín 3:1 (28. Bakalorz z pen., 52. Kachunga, 70. Meha - 41. Kalou).

1. Bayern Mnichov 10 7 3 0 23:3 24
2. Wolfsburg 10 6 2 2 20:9 20
3. Mönchengladbach 10 5 5 0 15:5 20
4. Hoffenheim 10 4 5 1 14:10 17
5. Leverkusen 10 4 4 2 17:15 16
6. Hannover 10 5 1 4 7:11 16
7. Paderborn 10 4 3 3 16:13 15
8. Schalke 10 4 2 4 14:13 14