Freiburg potřetí neskóroval i prohrál, zaváhal i Leverkusen

15. 12. 2013 19:51
Hráči Leverkusenu neskrývali zklamání
Hráči Leverkusenu neskrývali zklamání | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Leverkusenu v 16. kole německé ligy překvapivě podlehli doma Frankfurtu 0:1 a na druhém místě tabulky ztrácejí na vedoucí Bayern Mnichov už sedm bodů.

Freiburg s dvojicí Vladimír Darida, Pavel Krmaš prohrál na hřišti Schalke 0:2 a po třetí porážce za sebou bez vstřelené branky zůstal na 16. příčce osmnáctičlenné tabulky.

Leverkusen vyhrál čtyři poslední zápasy včetně důležitého souboje s třetím Dortmundem (1:0) z minulé soboty. Dnes ale překvapivě nestačil na Eintracht Frankfurt, který v lize zvítězil naposledy před jedenácti zápasy 14. září.

Jediný gól Frankfurtu, v jehož sestavě tentokrát chyběl útočník Václav Kadlec, vstřelil v 61. minutě po rohu záložník Marco Russ. V páté minutě nastavení mohl zvýšit Joselu, ale penaltu neproměnil. Eintracht se vzdálil na tři body od sestupových příček, Leverkusen doma prohrál poprvé v sezoně.

Favorizovaný gelsenkirchenský celek dostal do vedení ve 44. minutě vlastní brankou záložník Freiburgu Nicolas Höfler, který srazil do sítě soupeřův rohový kop. Druhou branku Schalke přidal Jefferson Farfán, jemuž se podařilo ve třetím utkání v řadě proměnit penaltu.

Do hry se nedostal záložník Václav Pilař, který zůstal jako nevyužitý náhradník na lavičce Freiburgu.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Schalke - Freiburg 2:0 (44. vlastní Höfler, 67. Farfán z pen.), Leverkusen - Eintracht Frankfurt 0:1 (61. Russ).

1. Bayern Mnichov 16 14 2 0 42:8 44
2. Leverkusen 16 12 1 3 32:15 37
3. Dortmund 16 10 2 4 37:18 32
4. Mönchengladbach 16 10 2 4 33:17 32
5. Wolfsburg 16 9 2 5 26:17 29
6. Schalke 16 8 3 5 32:28 27
7. Hertha Berlín 16 7 4 5 25:19 25
8. Augsburg 16 7 2 7 20:24 23