Bayern čtyřmi góly spláchl Hannover i s Rajtoralem

23. 2. 2014 17:43
Fotbalisté Hannoveru s obráncem Františkem Rajtoralem prohráli ve 22. kole německé ligy 0:4 s Bayernem Mnichov, který natáhl svou sérii neporazitelnosti na 47 zápasů.
Alaba a Rajtoral v zápase Hannover - Bayern Mnichov
Alaba a Rajtoral v zápase Hannover - Bayern Mnichov | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Hannoveru s obráncem Františkem Rajtoralem prohráli ve 22. kole německé ligy 0:4 s Bayernem Mnichov, který natáhl svou sérii neporazitelnosti na 47 zápasů a tabulku vede už o devatenáct bodů. V bundeslize vyhrál Bayern 14. duel za sebou a blíží se tomu, aby oslavil titul už v březnu.

Rajtoral si v této sezoně proti Bayernu zahrál už dvakrát v Lize mistrů za Plzeň a dnes s Hannoverem proti bundesligovému suverénovi dopadl podobně jako s celkem, z nějž v Německu hostuje. Jeho tým neskóroval, zatímco soupeř si pohlídal vítězství.

Svěřenci Pepa Guardioly, který nechal po důležitém vítězství 2:0 v osmifinále Ligy mistrů nad Arsenalem odpočívat brankáře Manuela Neuera, si zajistili tři body už v první půli. Mezi střelce se zapsali Thomas Müller a Thiago Alcántara, po přestávce završili další exhibici Bayernu znovu Müller a Mario Mandžukič.

Kadlec proti Brémám nenastoupil

Frankfurt bez útočníka Václava Kadlece remizoval na domácím hřišti bez branek s Brémami, za které odehrál závěr utkání český obránce Theodor Gebre Selassie. Oba celky mají po dnešku na kontě 22 bodů.

Eintracht v posledních dvou domácích zápasech získal po třech bodech a konečně ukončil 266 dní dlouhé čekání na výhru na svém stadionu, proti Werderu se ale před vlastními fanoušky přes výraznou převahu střelecky neprosadil.

I díky 55 minut dlouhé přesilovce po vyloučení Felixe Kroose zvítězil na střely 21:3, ale selhal i v největších šancích. Souboj celků, které jsou po dnešku jen čtyři body od přímého sestupu, tak skončil pro oba týmy nepříjemnou remízou.