28. 5. 2012 8:03
Island vedl na francouzské půdě už 2:0, ale prohrál 2:3
Adil Rami se raduje z vítězné branky do sítě Islandu
Adil Rami se raduje z vítězné branky do sítě Islandu | Foto: Reuters

Valenciennes - Fotbalisté Francie při vstupu do zápasové přípravy na mistrovství Evropy vydřeli výhru 3:2 nad Islandem až v posledních pěti minutách. Na domácí půdě ve Valenciennes domácí hráči v poločase prohrávali 0:2, obrat dokonal tři minuty před koncem Adil Rami.

Svěřenci trenéra Laurenta Blanka poprvé inkasovali v 28. minutě, kdy Sigthórsson prodloužil nakopnutý míč do pokutového území a Bjarnason nekompromisní dělovkou skóroval. Za šest minut ostrované ještě zvýšili, když Sigthórsson po centru ze strany přidal k nahrávce i branku.

V obou případech výrazně chyboval bek Manchesteru United Patrice Evra a kouči zřejmě přidělal vrásky při tvorbě konečné nominace.

Tlak využili až po přestávce

Domácí fotbalisté soupeře jednoznačně přestříleli, dlouho ale nezakončovali efektivně. Až v 52. minutě protrhl trápení z úhlu obránce Mathieu Debuchy. Trvalý tlak pak ve srovnání proměnil v 85. minutě Franck Ribéry a hned z další šance dokonal obrat obránce Rami.

Francouze čekají před šampionátem ještě přípravné duely se Srbskem a Estonskem. Na Euru ve skupině D sehrají postupně zápasy proti Anglii, s domácí Ukrajinou a Švédskem.