FOTO V Praze pojedou sparťanské tramvaje. Staví i v Edenu

Podívejte se dvě nové tramvaje, které budou až do konce aktuální sezony brázdit Prahu.
Dvě kulatá výročí letos oslavuje Sparta. Hokejisté (na snímku Petr Ton) slaví 110 let od založení klubu, fotbalisté (David Lafata) dokonce 120.
Při této příležitosti tak budou pražské koleje brázdit až do konce této sezony tyto dva tramvajové vozy - jeden hokejový a druhý fotbalový. Jejich pořadí v soupravě se ale bude střídat.
Poprvé by se na pražských kolejích měly objevit v úterý 12. listopadu na jedné z linek 7, 10, 14, 22, 24 a 26.
Takže třeba "Kvašňákem" se občas svezete nejen na domácí zápasy Sparty (linka 26), ale třeba i do Edenu (linky 7, 22, 24); když budete mít štěstí - nebo smůlu.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Eduard Erben, Sport
11. 11. 2013 15:48
Fotbalová i hokejová Sparta si připomněly založení klubu speciální výzdobou dvou tramvají, které budou jezdit po Praze.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Egypský soud potvrdil trest smrti pro 12 členů Muslimského bratrstva, podílely se na krvavých demonstracích v roce 2013

Nejvyšší soud v Egyptě v pondělí potvrdil trest smrti pro 12 významných členů Muslimského bratrstva za podíl na demonstracích v roce 2013, které skončily smrtí stovek demonstrantů a několika policistů. Proti verdiktu není možné se odvolat. Trest oběšením ještě musí potvrdit prezident Abdal Fattáh Sísí. S odvoláním ne egyptské soudní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Pondělní rozsudek i rostoucí počet poprav v Egyptě za Sísího vlády kritizuje organizace Amnesty International.

Muhammad Mursí se v červnu 2012 stal prvním demokraticky zvoleným prezidentem Egypta, byl kandidátem Muslimského bratrstva. Jeho vládu v roce 2013 ukončila armáda, na protest proti jeho svržení lidé vyšli do ulic. Policisté rozehnali dva protesty Mursího stoupenců, o život tehdy přišlo několik set demonstrujících. Rozlícený dav pak vtrhl do policejní stanice na káhirském předměstí Kardása a zabil tam 13 policistů.

Další zprávy