FOTO Fén, žvýkačka a United. Tak rytíř Alex dobýval svět

Podívejte se na profilovou fotogalerii Sira Alexe Fergusona, který se rozhodl na konci sezony ukončit trenérskou kariéru.
Po dlouhých 26 sezonách se naplnila v roce 2013 kariéra Sira Alexe Fergusona, jednoho znejvětších trenérů fotbalové historie. Podívejte se na jeho úspěchy a pády obrazem.
Začátky ale nebyly jednoduché. První titul v Premier Leagues ním  vyhráli United až v roce 1993, kdy už v týmu působil dva roky talentovaný velšský maldíček Ryan Giggs.
Ano, ten samý Ryan Giggs který v Manchesteru hraje ještě teď. A který třeba v roce 2009 takto slavil společně s Cristianem Ronaldem a Fergusonem double.
Sir Alex Ferguson si v lize nakonec s United připsal třináct titulů ( z celkových dvaceti, které United získali). A za to získal hned třikrát cenu pro trenéra roku (foto).
Foto: ČTK
Jakub Šafránek Reuters Jakub Šafránek, Reuters
8. 5. 2013 12:36
Podívejte se na profilovou fotogalerii Sira Alexe Fergusona, který se rozhodl na konci sezony ukončit trenérskou kariéru.

Praha - Podívejte se na průřezovou fotogalerii, která mapuje kariéru Sira Alexe Fergusona na lavičce Manchesteru United.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie při střelbě v Texasu pochybila, hodinu čekala, než zasáhla ve třídě

Policie při úterním zásahu proti střelci na základní škole v Texasu učinila špatné rozhodnutí - hodinu čekala, než vtrhla do učebny, v níž se útočník zabarikádoval, protože nevěděla, že jsou děti v ohrožení. Řekl to na tiskové konferenci šéf texaského ministerstva pro veřejnou bezpečnost Steven McCraw. Útočník v učebně postřílel 19 dětí a dvě učitelky. Policie čekala se zásahem i poté, co dvě z dětí v učebně volaly na tísňovou linku a prosily o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy