FOTO Hledá se nový Baroš. Vystřílí Rambo Bílkovi MS?

Liberecký Michael Rabušic zvaný Rambo má být spásou útoku české fotbalové reprezentace. Podívejte se, jaké útočníky už kouč Bílek od Eura 2012 prostřídal.
Barošovu roli se snažila zastoupit od Eura 2012 slušná řádka útočníků. Nejčastěji si v útoku "nároďáku" od loňského září zahrál David Lafata, který z nich také dal nejvíce gólů. Pohříchu se Lafata trefoval jen v přátelských zápasech, dva góly dal proti Slovensku a jeden v Turecku.
Matěj Vydra potvrdil svůj čich na branku hned poté, co jej trenér Bílek v březnu konečně posunul do útoku. Na horké Arménské půdě se (tehdejší) útočník Watfordu trefil dvakrát.
Norimberský Tomáš Pekhart působí v reprezentaci už od roku 2010, ale za tu dobu zamířil do černého jen proti Maltě, jeho zbývající čtyři starty (od Eura 2012) vyšly střelecky naprázdno.
Zkušený Jan Rezek na podzim už svoji reprezentační brankovou statistiku nevylepší, zvolil totiž angažmá v Číně, ze které je do národního týmu porklatě daleko. Stejně jako Pekhart také on dal gól Maltě, ale jinak už se od Eura neprosadil
Foto: ČTK
Sport ČTK Sport, CPA, ČTK, David Procházka
7. 8. 2013 15:52
Podívejte se, jak trenér Michal Bílek už rok zoufale hledá jistotu v útoku české fotbalové reprezentace.

Praha - Podívejte se, jak trenér Michal Bílek už rok zoufale hledá jistotu v útoku české fotbalové reprezentace. V devíti zápasech dali Češi pouze 11 branek a celkem šestkrát vyšel tým brankově úplně naprázdno.

Od Eura 2012 Bílek v kvalifikačních a přípravných utkáních vyzkoušel celkem osm útočníků. Ale ne všichni hráli pouze v útoku. Matěj Vydra se na hrot dostal až po šesti zápasech na kraji zálohy a třeba takový Michal Ordoš měl místo pouze v záloze.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy