FOTO Letná proti Feyenoordu: radost, nervy i oheň

FOTO Letná proti Feyenoordu: radost, nervy i oheň
První důležitý krok k tomu Sparta udělala v 60. minutě hry, kdy se po ruce Martinse Indiho postavil k míči na penaltu Václav Kadlec.
Navrátilec do české reprezentace poslal míč do středu brány a Mulder, jenž se rozhodl pro levou tyč neměl šanci.
Pražané mohli začít slavit. K postupu měli velmi blízko. Ovšem poté co v Rotterdamu dokázali ztratit vedení 2:0 se mohlo stát v souboji s houževnatým soupeřem cokoliv.
Sparta však předvedla druhý úder. Brankáře Muldera prostřelil hlavičkou Jiří Jarošík po rohu Marka Matějovského.
Foto: CPA - Eduard Erben
CPA - Eduard Erben, sport, Filip Mědílek
31. 8. 2012 1:49
Podívejte se obrazem na odvetné fotbalové utkání kvalifikace Evropské ligy mezi Spartou a Feyenoordem.

Podívejte se obrazem na odvetné fotbalové utkání kvalifikace Evropské ligy mezi Spartou a Feyenoordem.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 57 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy