FOTO Slávisté zvou na oslavy jubilea, Bican přesekával dort

Krásný výroční dort symbolizuje blížící se oslavy 120 let od založení Slavie
Na tiskové konferenci jej prezentovali zástupci slávistického vedení Soňa Nouzáková a Zbyněk Kusý, režisér oslav Vojtěch Nouzák a Ivan Bican, syn největší legendy ´sešívaných´ Pepiho Bicana.
Zároveň nastínili průběh a náplň oslav, které jsou na programu celý nadcházející víkend.
Nebude chybět řada setkání všech generací hráčů i fanoušků, výstava nebo velký nedělní galavečer v Národním divadle, kam se sjede tisícovka hostů, včetně těch zahraničních.
Ivan Bican hrdě zavzpomínal na svého otce legendárního Pepiho i na to, jakou roli hrála Slavia v životě jejich rodiny vůbec.
Foto: Eduard Erben
CPA - Eduard Erben
22. 1. 2013 21:30
Prohlédněte si tiskovou konferenci Slavie, na níž zvala na víkend oslav jubilea 120 let od založení.

Loni na podzim se Slavia dočkala 120. výročí od svého založení. Poslední lednový víkend bude patřit oslavám právě tohoto jubilea. Měly by být opravdu velkolepé. Kromě různých setkání se také chystá slavnostní galavečer v Národním divadle. Více se dozvíte v následující fotogalerii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Část zemí EU chce rychlé zastropování cen plynu, komise je zatím nepodpořila

Dva dny před pátečním mimořádným zasedáním ministrů energetiky zemí Evropské unie ke krizovým opatřením proti rekordně vysokým cenám energií sílí mezi členskými státy debata o zastropování cen plynu. Skupina zemí požádala Evropskou komisi, aby ministrům předložila návrh na stanovení maximálních velkoobchodních cen zemního plynu.

Komise však podle dnešního vyjádření místopředsedy Valdise Dombrovskise podnět, proti němuž se staví další státy, neschválila. O krizovém balíčku, který má obsahovat například daň z nadměrných zisků energetických či ropných firem nebo povinné úspory elektřiny, dnes jednají velvyslanci unijních zemí.

Zástupci vlád Francie, Itálie, Španělska, Polska, Slovenska a další desítky zemí z různých částí Evropy vyzvali k přípravě cenového stropu na plyn. Omezení jeho vysokých cen, které mají dopad také na zdražování elektřiny, může podle těchto států pomoci zmírnit inflační tlaky a snížit velkou cenovou zátěž na domácnosti. Německo, Nizozemsko či severské země naproti tomu tvrdí, že strop na cenu plynu může ohrozit dodávky této již tak nedostatkové suroviny.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Při íránském ostřelování kurdské oblasti v Iráku zemřelo nejméně sedm lidí

Sedm obětí a tři desítky zraněných si vyžádalo ostřelování kurdského regionu na severu Iráku íránskou armádou, informuje o tom agentura AFP s odvoláním na kurdskou samosprávu v Iráku. Samospráva útoky odsoudila a irácké ministerstvo zahraničí se kvůli tomu chystá předvolat si íránského velvyslance, uvedla agentura Reuters.

Ostřelování oblasti v iráckém Kurdistánu íránskými bezpilotními letouny trvá už několik dní a souvisí zřejmě s protivládními protesty, které tento měsíc vypukly v desítkách měst v Íránu kvůli smrti mladé Íránky kurdského původu po zatčení policií. Také íránská agentura Fars, kterou vlastní íránské revoluční gardy, napsala, že "cílené ostřelování separatistů" na severu Iráku souvisí s nepokoji v Íránu, které podle ní kurdské skupiny ze severu Iráku podporují.

Kurdská regionální vláda v Iráku útoky důrazně odsoudila a označila je za "narušení svrchovanosti kurdského regionu". Irák je jedinou zemí, kde mají Kurdové autonomní území s uznanou vlastní správou. Íránské útoky odsoudil dnes i britský generální konzul v Irbílu David Hunt, který to na twitteru označil za " nevyprovokované porušení irácké suverenity".

Zdroj: ČTK
Další zprávy