Šílenství v ochozech. Africký šampionát vrcholí

Podívejte se ve fotogalerii na výběr těch nejbláznivějších fanoušků letošního Afrického poháru národů, který tento týden vrcholí v Rovníkové Guineji.
Jak ukázal světový šampionát v roce 2010, který uspořádala Jihoafrická republika, fotbal je v Africe neustále rostoucí fenomén. (Na snímku je fanoušek Demokratické republiky Kongo)
I proto je na kontinentální šampionát, který letos pořádá Rovníková Guinea, upřena pozornost celého fotbalového světa.  (Fanoušek Mali)
Ghana, jejíž fanynku vidíte na snímku, se prokousala do finále šampionátu, které se hraje v neděli večer (20:00).
V semifinále proti domácí Rovníkové Guineji to ale neměli její fanoušci lehké. Po gólu Ghany na 3:0 totiž prchli před běsnícími domácími na hřiště a půl hodiny se kvůli tomu nehrálo. Nakonec ale policie zvládla fanoušky uklidnit a utkání se dohrálo.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
7. 2. 2015 8:02
Podívejte se ve fotogalerii na výběr těch nejbláznivějších fanoušků letošního Afrického poháru národů, který tento týden vrcholí v Rovníkové Guineji.

Více o Poháru afrických národů čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 28 minutami

Slavia si v Lize mistryň zahraje s Fiorentinou, Spartu vyzve Glasgow

Fotbalistky Sparty se v 1. kole Ligy mistryň utkají s Glasgow City, další pražský celek Slavii čeká italská Fiorentina. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. První zápasy se odehrají 8. a 9. prosince, odvety o týden později.

Sparťanky jsou v Lize mistryň pojedenácté z 12 sezon. V posledních dvou ročnících ale pokaždé vypadly v úvodním kole. "Glasgow se pro nás může jevit jako nejschůdnější los, ale minulý rok byly ve čtvrtfinále. Takže určitě kvalitu mají. Věřím, že se dobře připravíme a přes Glasgow postoupíme," citoval klubový Twitter záložnici Kateřinu Bužkovou.

Slávistky se v soutěži představí posedmé za sebou. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Zatímco sparťanky začnou doma, slávistky odehrají první zápas v Itálii.

Hráčky Lyonu, které ovládly Ligu mistryň pětkrát za sebou a celkově sedmkrát v historii, což je v obou případech rekord, čeká Juventus Turín s českou útočnicí Andreou Staškovou.

V aktuální sezoně bude hrát 32 týmů naposledy vyřazovacím způsobem. Od příštího ročníku se formát soutěže změní, 16 mužstev bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách.

před 1 hodinou

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

Další zprávy