FOTO První víkend fotbalového MS: smích, slzy i krásné góly

Prohlédněte si fotografie z prvního víkendu na fotbalovém šampionátu v Brazílii.
Fanoušci Argentiny mohou být s brazilskou premiérou svých miláčků spokojeni. Spolufavorit na zlato se proti jedinému nováčkovi mistrovství, týmu Bosny a Hercegoviny, včera dostal do vedení na začátku třetí minuty po nejrychlejším vlastním gólu v historii MS a zápas vyhrál 2:1.
Zato v Anglii se v sobotu smutnilo. Porážka s Itálií byla krutým probouzením ze sna.
Angličanům nevyšla odveta za penaltové vyřazení Itálií ve čtvrtfinále předloňského Eura a na světovém šampionátu po 28 letech prohráli zahajovací duel.
Tato půvabná fanynka Itálie mohla být naopak spokojená, reprezentanti z Apeninského poloostrova se dočkali první výhry po sedmi zápasech a svého ostrovního rivala porazili počtvrté z posledních pěti vzájemných duelů.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
16. 6. 2014 8:00
Prohlédněte si fotografie z prvního víkendu na fotbalovém šampionátu v Brazílii.

Vše o světovém šampionátu ve fotbale čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy