FOTO Polonahé Ukrajinky demonstrovaly proti prostituci na Euru

FOTO Polonahé Ukrajinky demonstrovaly proti prostituci na Euru
V pátek proto obsadily čerstvě zrenovovaný olympijský stadion v Kyjevě, kde se bude konat i finále mistrovství Evropy.
Aktivistky protestují proti údajnému nátlaku UEFA. Ta prý na ukrajinskou vládu tlačí, aby povolila během šampionátu prostituci.
Z podobných důvodů ženy ze skupiny FEMEN na pořadatele Eura neútočily poprvé. Takto před několika měsíci demosntrovaly ve Lvově a protestní akce podobného typu se odehrály i v Kyjevě při otevírání olympijského stadionu.
Ukrajinky varují před příkladem z posledního mistrovství světa. Na poslední mundial v Jihoafrické republice údajně zamířilo z celé Afriky i Evropy na 40 000 prostitutek. (Ilustrační foto)
Foto: Reuters
Reuters Jakub Šafránek Reuters, Jakub Šafránek
2. 12. 2011 13:53

Ukrajinská aktivistická skupiny FEMEN si v den losu základních skupin fotbalového mistrovství Evropy 2012 vzala na paškál prostituci, spojenou s pořádáním této akce. Feministické sdružení protestovalo proti očekávanému zvýšení prostituce během Eura, kterému má jít naproti i UEFA tím, že tlačí na ukrajinskou vládu, aby prodejnost žen během šampionátu povolila. Aktivistky ovšem protestovaly dosti svérázným způsobem. Polonahé dívky ze skupiny FEMEN totiž s transparenty obsadily olympijský stadion v Kyjevě.

 

Právě se děje

Další zprávy