FOTO Polonahé Ukrajinky demonstrovaly proti prostituci na Euru

FOTO Polonahé Ukrajinky demonstrovaly proti prostituci na Euru
V pátek proto obsadily čerstvě zrenovovaný olympijský stadion v Kyjevě, kde se bude konat i finále mistrovství Evropy.
Aktivistky protestují proti údajnému nátlaku UEFA. Ta prý na ukrajinskou vládu tlačí, aby povolila během šampionátu prostituci.
Z podobných důvodů ženy ze skupiny FEMEN na pořadatele Eura neútočily poprvé. Takto před několika měsíci demosntrovaly ve Lvově a protestní akce podobného typu se odehrály i v Kyjevě při otevírání olympijského stadionu.
Ukrajinky varují před příkladem z posledního mistrovství světa. Na poslední mundial v Jihoafrické republice údajně zamířilo z celé Afriky i Evropy na 40 000 prostitutek. (Ilustrační foto)
Foto: Reuters
Reuters Jakub Šafránek Reuters, Jakub Šafránek
2. 12. 2011 13:53

Ukrajinská aktivistická skupiny FEMEN si v den losu základních skupin fotbalového mistrovství Evropy 2012 vzala na paškál prostituci, spojenou s pořádáním této akce. Feministické sdružení protestovalo proti očekávanému zvýšení prostituce během Eura, kterému má jít naproti i UEFA tím, že tlačí na ukrajinskou vládu, aby prodejnost žen během šampionátu povolila. Aktivistky ovšem protestovaly dosti svérázným způsobem. Polonahé dívky ze skupiny FEMEN totiž s transparenty obsadily olympijský stadion v Kyjevě.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Koudelka byl v Rašnově osmnáctý, vyhrál lídr SP skokanů Kraft

Také ve druhém závodě Světového poháru skokanů na lyžích v rumunském Rašnově bodoval z Čechů pouze Roman Koudelka, který obsadil 18. místo. Vyhrál Stefan Kraft z Rakouska a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Koudelka jako jediný z českých reprezentantů zvládl první kolo. Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa se stejně jako v pátek, kdy transylvánské středisko hostilo Světový pohár skokanů úplně poprvé, do nejlepší třicítky nevešli. Koudelka předvedl dva vyrovnané skoky dlouhé 94,5 a 94 metrů a oproti pátečnímu závodu si polepšil o devět míst. V hodnocení Světového poháru mu patří se ziskem 219 bodů 24. příčka.

Kraft si díky skokům 103 a 97,5 metru připsal dvacáté vítězství ve Světovém poháru a počtvrté za sebou skončil na stupních vítězů. V pátek byl v Rašnově třetí a stejnou bilanci jako v Rumunsku zaznamenal i před tím na domácích závodech v Kulmu. V průběžném pořadí seriálu má Kraft náskok 118 bodů před dnes druhým Karlem Geigerem z Německa.

Další zprávy