FOTO Polonahé Ukrajinky demonstrovaly proti prostituci na Euru

FOTO Polonahé Ukrajinky demonstrovaly proti prostituci na Euru
V pátek proto obsadily čerstvě zrenovovaný olympijský stadion v Kyjevě, kde se bude konat i finále mistrovství Evropy.
Aktivistky protestují proti údajnému nátlaku UEFA. Ta prý na ukrajinskou vládu tlačí, aby povolila během šampionátu prostituci.
Z podobných důvodů ženy ze skupiny FEMEN na pořadatele Eura neútočily poprvé. Takto před několika měsíci demosntrovaly ve Lvově a protestní akce podobného typu se odehrály i v Kyjevě při otevírání olympijského stadionu.
Ukrajinky varují před příkladem z posledního mistrovství světa. Na poslední mundial v Jihoafrické republice údajně zamířilo z celé Afriky i Evropy na 40 000 prostitutek. (Ilustrační foto)
Foto: Reuters
Reuters Jakub Šafránek Reuters, Jakub Šafránek
2. 12. 2011 13:53

Ukrajinská aktivistická skupiny FEMEN si v den losu základních skupin fotbalového mistrovství Evropy 2012 vzala na paškál prostituci, spojenou s pořádáním této akce. Feministické sdružení protestovalo proti očekávanému zvýšení prostituce během Eura, kterému má jít naproti i UEFA tím, že tlačí na ukrajinskou vládu, aby prodejnost žen během šampionátu povolila. Aktivistky ovšem protestovaly dosti svérázným způsobem. Polonahé dívky ze skupiny FEMEN totiž s transparenty obsadily olympijský stadion v Kyjevě.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy