OBRAZEM Od Emirátů po Arménii. Bílkovy reprezentační blamáže

Od podzimu 2009 vede českou fotbalovou reprezentaci trenér Michal Bílek, za tu dobu si stihl připsat řadu neúspěšných výsledků a blamáží. Podívejte se na jejich přehled.
Od podzimu 2009 vede českou fotbalovou reprezentaci trenér Michal Bílek a i přes postup do čtvrtfinále Eura 2012 si na české lavičce připsal i řadu výrazných neúspěchů. 

Podívejte se ve fotogalerii Aktuálně.cz na přehled těch největších a nejdůležitějších.
Naposledy čeští fotbalisté výsledkově selhali v pátek 6. září 2013, když doma v Edenu podlehli Arménii 1:2. Přesto na rozdíl od jiných selhání pod koučem Bílkem se tentokrát jednalo skutečně jen o výsledek, herně totiž Rosický a spol. špatný výkon nepředvedli.
Ovšem v úvodu angažmá Bílka u české reprezentace tomu bylo trochu jinak... První nepříjemné výsledky (i výkon) český tým předvedl hned v prvních dvou utkáních pod novým trenérem - na přípravném turnaji ve Spojených arabských Emirátech. Češi nejprve remizovali s domácím týmem 0:0 (a následně prohrál penaltový rozstřel 2:3) ...
... a poté podlehli výběru Ázerbajdžánu dokonce 0:2. Kritiku si Češi vysloužili i přesto, že do Asie odjeli s hráči druhého sledu, které si chtěl nový trenér vyzkoušet. 
"Je pravda, že jsem si představoval více kvality, a každá porážka národního týmu bude mít svou odezvu. Ale také je třeba vidět, že dostali šanci zcela noví hráči, a proto nad nikým nechci vynášet žádné soudy," prohlásil po turnaji kouč.
Foto: CPA Eduard Erben
Jakub Šafránek Reuters Jakub Šafránek, Reuters
7. 9. 2013 8:00
Podívejte se ve fotopřehledu Aktuálně.cz na nejhorší zápasy české fotbalové reprezentace pod vedením Michala Bílka.

Podívejte se ve fotopřehledu Aktuálně.cz na nejhorší zápasy české fotbalové reprezentace pod vedením Michala Bílka.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy