FOTO Nový pastýř pro Slavii. Pastoor poprvé vedl trénink

Podívejte se na fotogalerii z prvního tréninku Slavie pod novým nizozemským koučem Alexem Pastoorem.
Do funkce ho dosadil sportovní ředitel Karol Kisel (vpravo), který si od Nizozemce slibuje velké věci.
Jak dlouho ale Holanďan ve Slavii vydrží není jasné. Podle nizozemských médií totiž podepsal smlouvu jen do konce sezony. Kisel na toto téma odmítl mluvit.
Pastoor s Masrtinem Juharem. V lize by měla Slavia předvádět ofenzivní fotbal. Cíle? Zachránit se v soutěží a zkusit vyhrát Pohár České pošty.
Do Slavie v pondělí zamířil také tento muž, Igor Kornějev. Bývalý hráč Barcelony by měl být "poradcem" ve sportovním úseku.
Foto: CPA Eduard Erben
Podívejte se na fotogalerii z prvního tréninku Slavie pod novým nizozemským koučem Alexem Pastoorem.
 

Právě se děje

před 38 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy