FOTO Falcao, Tévez, Negredo. Které hvězdy na MS neuvidíte?

Carlos Tévez čekal na pozvánku marně. A není rozhodně jedinou hvězdou, která bude v Brazílii chybět. Podívejte se.
Dotáhl Juventus ke scudettu, trenérovi argentinské reprezentace Alejandro Sabellovi to ale bylo málo. Carlos Tévez se nedostal ani do předběžné nominace na MS v Brazílii.
Dost možná za to může komplikovaná Tévezova povaha. Svérázný Argentinec nikdy nebyl vyloženě týmovým hráčem a kouč Sabella ho do národního týmu nepovolal ani jednou od svého nástupu na lavičku v roce 2011.
Do podobné pozice se pomalu dostává Francouz Samir Nasri. Také hráč Manchesteru City platí za problémového fotbalistu. I proto se trenér Didier Deschamps rozhodl hvězdného středopolaře na šampionát nevzít.
"Samir je důležitým hráčem pro Manchester City, ale v reprezentaci se mu tak dobře nevedlo. V City hraje v základní sestavě, což není případ národního týmu. Dal jasně najevo, že se svou pozicí není spokojen. Stavím ten nejlepší tým, nevybíral jsem 23 nejlepších francouzských hráčů," vysvětlil Deschamps.
Foto: Reuters
Sport Sport
3. 6. 2014 8:00
Fotbaloví trenéři oznámili nominace na MS v Brazílii. Je tedy definitivně jasné, že některé velké hvězdy si na šampionátu nezahrají.

Praha - Fotbaloví trenéři oznámili nominace na MS v Brazílii. Je tedy definitivně jasné, že některé velké hvězdy si na šampionátu nezahrají. Podívejte se na jejich přehled.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy