FOTO Fotbalový šampionát plný emocí: euforie, štěstí, pláč

Prohlédněte si ty nejemotivnější fotky z dosavadního průběhu světového šampionátu fotbalistů v Brazílii.
Ovšem africký záložník po zápase s Kolumbií všechno uvedl na pravou míru: "Plakal jsem, protože jsem se chystal hrát za svou zem. Ale je pravda, že jsem myslel i na tátu, který zemřel před deseti lety."
Dié si užil emocí i při samotném duelu, který "Sloni" prohráli 1:2
Ale fotbal je hlavně o gólech a štěstí z úspěchu. Kostarický útočník Joel Campbell předvedl zatím nejoriginálnější oslavu branky na šampionátu.
Chorvatský brankář Stipe Pletikosa děkuje všem fotbalovým bohům za branku v síti soupeře.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
21. 6. 2014 0:00
Prohlédněte si ty nejemotivnější fotky z dosavadního průběhu světového šampionátu fotbalistů v Brazílii.

Vše o fotbalovém MS v Brazílii čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy