FOTO Legendární Dino slaví. Kollerovi už je čtyřicet

Jan Koller, legendární postava české kopané. Připomeňte si milníky jeho kariéry.
Jenže po odchodu do belgického Lokerenu nabrala kariéra více než dvoumetrového fotbalisty nečekaný směr. A rodák ze Smetanovy Lhoty to dotáhl až do reprezentace. Na snímku s dlouholetým útočným parťákem v národním týmu Milanem Barošem.
Jan Koller se svou manželkou Hedvikou. V roce 1999 vyhrál anketu Fotbalista roku.
Útočník s přezdívkou Dino odehrál za reprezentační tým jednadevadesát zápasů, v nichž nastřílel úctyhodných pětapadesát branek, což je střelecký rekord národního týmu. Koller je také členem Klubu ligových kanonýrů.
Během tří sezon v Lokerenu nastřílel 43 branek a tak nebylo divu, že si ho vyhlédl slavný Anderlecht. V dresu Fialek Koller zářil dva roky a získal dva mistrovské tituly.
Foto: Eduard Erben
Sport Sport
30. 3. 2013 15:46
Podívejte se na fotogalerii mapující kariéru fotbalového obra Jana Kollera.

Praha - Legendární kanonýr Jan Koller slaví čtyřicáté narozeniny. Připomeňte si největší milníky velmi zajímavé a netradiční kariéry více než dvoumetrového obra a rekordmana v počtu branek za český národní tým.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá úterý ve 04:11.Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení, začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy