FOTO Slavné poháry! Tajemství Síní slávy fotbalových klubů

Tuhle trofej mohou už večer držet v rukou plzeňští fotbalisté. Pojďte se podívat ale i na další trofeje českých klubů.
V přetahované se Spartou mají Západočeši pětibodový náskok a výrazně lepší skóre. To znamená že jim v posledních dvou kolech stačí klidně dvakrát remizovat.
Při slavnostním představování trofeje třímaly pohár v rukou krásné modelky. Už v neděli večer ho mohou držet Horváth a spol.
Pojďte se ale ještě před tím s námi podívat do Síní slávy českých fotbalových klubů a nahlédnout mezi jejich nejcennější trofeje. Začneme u Bohemians a jejich titulu z ročníku 1982/83.
Na stadionu v Ďolíčku mají "klokanské" muzeum, kde nejvzácnější trofeje přechovávají.
Foto: CPA
Sport Sport, CPA
26. 5. 2013 12:00
Podívali jsme se do Síní slávy fotbalových klubů. Tohle jsou největší chlouby jejich sbírek.

Praha - Gambrinus liga má po 20 letech novou trofej pro mistra soutěže. Plzeň ji má po dvou letech doslova na dosah ruky. Pamatujete si ale na poháry, které jí předcházely?

Podívali jsme se do Síní slávy nejtradičnějších fotbalových klubů a nafotily jejich nejzajímavější kousky. A to nejen ligové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy