FOTO Slavné poháry! Tajemství Síní slávy fotbalových klubů

Tuhle trofej mohou už večer držet v rukou plzeňští fotbalisté. Pojďte se podívat ale i na další trofeje českých klubů.
V přetahované se Spartou mají Západočeši pětibodový náskok a výrazně lepší skóre. To znamená že jim v posledních dvou kolech stačí klidně dvakrát remizovat.
Při slavnostním představování trofeje třímaly pohár v rukou krásné modelky. Už v neděli večer ho mohou držet Horváth a spol.
Pojďte se ale ještě před tím s námi podívat do Síní slávy českých fotbalových klubů a nahlédnout mezi jejich nejcennější trofeje. Začneme u Bohemians a jejich titulu z ročníku 1982/83.
Na stadionu v Ďolíčku mají "klokanské" muzeum, kde nejvzácnější trofeje přechovávají.
Foto: CPA
Sport Sport, CPA
26. 5. 2013 12:00
Podívali jsme se do Síní slávy fotbalových klubů. Tohle jsou největší chlouby jejich sbírek.

Praha - Gambrinus liga má po 20 letech novou trofej pro mistra soutěže. Plzeň ji má po dvou letech doslova na dosah ruky. Pamatujete si ale na poháry, které jí předcházely?

Podívali jsme se do Síní slávy nejtradičnějších fotbalových klubů a nafotily jejich nejzajímavější kousky. A to nejen ligové.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy