FOTO Francouzskou revoluci sledoval i prezident

FOTO Francouzskou revoluci sledoval i prezident
Jako poslední evropský celek postoupili na MS v Brazílii Francouzi, kteří dokázali doma porazit 3:0 Ukrajinu.
Ten byl tak svědky historické události. Ještě žádný celek nedokázal v baráži smazat dvougólové manko z prvního duelu.
A někteří francouzští fotbalisté jako kdyby tomu nedovedli vůbec uvěřit.
První gól vstřelil mladý stoper Sakho...
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
19. 11. 2013 23:21
Podívejte se na fotogalerii ze všech rozhodujících barážových duelů evropské části kvalifikace o MS.

Podívejte se na fotogalerii ze všech rozhodujících barážových duelů evropské části kvalifikace o MS v Brazílii 2014, na kterou po dramatických bojích postoupili Řekové, Chorvati, Portugalci a Francouzi.

Ti jako první tým dokázal vyhrát barážové dvojutkání přestože v prvním duelu prohrál 0:2. Hráči Galského kohouta totiž Ukrajince v odvetě smetli doma 3:0!

 

Právě se děje

před 9 minutami

V Británii zatkli kvůli rasistickým urážkám fotbalistů po finále ME 11 lidí

Jedenáct lidí zatkla britská policie během vyšetřování rasistických útoků na anglické fotbalisty na internetu po finále mistrovství Evropy. Terčem urážek se stali hráči tmavé pleti Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka, kteří v zápase s Itálií neuspěli v penaltovém rozstřelu. Anglie kvůli tomu finálové utkání ve Wembley prohrála.

Policie nyní oznámila, že 207 příspěvků na sociálních sítích vyhodnotila jako spáchání trestného činu. Pocházely z 34 účtů v Británii a 123 ze zahraničí. Jedenáct majitelů britských účtů bylo zatčeno, zahraniční případy předala příslušným úřadům v jednotlivých zemích.

"Lidé se domnívají, že se mohou schovat za profil na sociálních sítích a zveřejňovat takové odporné komentáře. Musí si to rozmyslet. Máme vyšetřovatele, kteří vyhledávají urážlivé komentáře v souvislosti se zápasem, a pokud půjde o trestný čin, budou jejich autoři zatčeni," uvedl policejní důstojník Mark Roberts. Příspěvky z dalších účtů se ještě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Nejvyšší soud v Brazílii nařídil vyšetřování Bolsonara, prezident reagoval pohrůžkou

Soudce nejvyššího brazilského soudu nařídil ve středu vyšetřování prezidenta země Jaira Bolsonara kvůli jeho výrokům o tom, že brazilský volební systém je náchylný k podvodům. Soudce tak rozhodl na základě žádosti nejvyššího volebního soudu, který zahájení vyšetřování hlavy států oznámil v pondělí. Informovala o tom agentura AFP.

Vyšetřování se bude soustředit především na více než dvouhodinové vystoupení prezidenta, přenášené živě minulý týden na Facebooku, během něhož prezident bez předložení důkazů tvrdil, že brazilský elektronický hlasovací mechanismus otevírá prostor volebním podvodům. Krajně pravicový lídr také silně kritizoval několik soudců nejvyššího soudu.

Bolsonaro na zprávu reagoval pohrůžkou, že by jeho odpověď na vyšetřování mohla překročit rámec ústavy. "Tohle vyšetřování není v mezích ústavy, takže protilék na to také není v mezích ústavy," prohlásil podle agentury Reuters bez dalšího upřesnění na sociálních sítích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy